» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Şimdi ki Hedef Diyanet Anaokulları

A+  A- Şimdi ki Hedef Diyanet Anaokulları

Son günlerde Diyanet ve MEB işbirliği gözden kaçmayan bir durum. MEB adeta Diyanet‘in bir birimi gibi çalışıyor. Diyanet’ten eğitimle ilgili olarak gündeme gelen her konu Bakanlık tarafından onay görüyor. Önce uzun süre gündemde kalan “öğrencilere umre”, ardından “haydi çocuklar camiye” projesi… Şimdi de sıra Diyanet Anaokullarına geldi.

Diyanet Başkanlığı yıllardır çocukların ve kadınların ihmal edildiğini, bundan sonra yeni projelerle bu açığı kapatacağını belirtiyor. Diyanet her ne kadar çocukları hedef kitlenin küçük bir bölümü gibi ifade etse de çocuklar Diyanet için çok büyük önem taşıyor.

Takvim, Dergi, Cami Gezileri…

Çocuklar için takvim hazırlanması, çocuk dergisi sitesi, camilere geziler düzenlenmesi, Din Hizmetleri Gelişim Projesi, tatil dönemleri için umre programları projelerin birer parçası.

“Artık Önümüz Açık”

Diyanet çevrelerinde Kur’an Kursu açılması için yaş sınırlamasının kaldırılmış olması büyük bir memnuniyetle karşılanıyor ve bu durumun değerlendirilmesi gerektiği belirtiliyor.

“Haydi Çocuklar Camiye” başlıklı haberimiz için tıklayınız.
“Diyanet, Öğrencilerin Yarıyıl Tatiline de El Attı” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Anasınıflarında Dîni Eğitim Yok

Henüz ilköğretim okullarının anasınıflarında dînî eğitimin olmaması bir rahatsızlık kaynağı. Fakat son yıllarda usta öğretici olarak görevlendirilen bazı öğreticilerin bunu gayri resmî olarak yürüttüğü bilinen bir gerçek.

Şimdi hedef dînî eğitimin anaokullarında, anasınıflarında başlatılması.

Bu konuda kamuoyunu hazırlamak için çalışmalar başlamış durumda. Önümüzdeki günlerde çeşitli internet sitelerinde, gazetelerde, köşe yazılarında ve bazı siyasetçiler tarafından konunun gündeme getirileceği ve gündemde tutulacağı düşünülüyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 2 Şubat 2012 tarihinde eklenmiştir. "Şimdi ki Hedef Diyanet Anaokulları" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ayşe

  Ya ben imamhatip lise 3 gidyrm ve subyan ogtmni olmak istiyorum ve mezun oldktan sonra 2 yil cock gelsm okmak istyrm mezn oldktn sonra subyan ogretmni olabilir miyim ?

 2. srf

  hem ımam hatıplı olarak hemde cocuk gelısımı mezunu bırı bu anaokullarına nasıl basvuruda bulunabılır??

 3. Anonim

  bu haberle karın ağırınız ne yani. bunu bir sıkıntı ve tehlike gibi haber veriyorsunuz. söyleyin bakalım sizin derdiniz nedir. bir milletin çoluk çocuğuna inancını ,dinini, milli benliğini öğretmesinden daha anlamlı ve daha doğru bir şey mi var. o çocuklara Amerikan, rus, İngiliz vs vs. din ve geleneklerini mi öğretselerdi.derdiniz ne ne demek istiyorsunuz anlatın bakalım.

 4. muhammed

  Ana okullarinda kimler gorev yapacakdiyanet birdebunu aciklasa yinediyanettcalisanhocalarimizin yakinlari arasindami paylasilacak

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8