Şimdi ki Hedef Diyanet Anaokulları

Son günlerde Diyanet ve MEB işbirliği gözden kaçmayan bir durum. MEB adeta Diyanet‘in bir birimi gibi çalışıyor. Diyanet’ten eğitimle ilgili olarak gündeme gelen her konu Bakanlık tarafından onay görüyor. Önce uzun süre gündemde kalan “öğrencilere umre”, ardından “haydi çocuklar camiye” projesi… Şimdi de sıra Diyanet Anaokullarına geldi.

Diyanet Başkanlığı yıllardır çocukların ve kadınların ihmal edildiğini, bundan sonra yeni projelerle bu açığı kapatacağını belirtiyor. Diyanet her ne kadar çocukları hedef kitlenin küçük bir bölümü gibi ifade etse de çocuklar Diyanet için çok büyük önem taşıyor.

Takvim, Dergi, Cami Gezileri…

Çocuklar için takvim hazırlanması, çocuk dergisi sitesi, camilere geziler düzenlenmesi, Din Hizmetleri Gelişim Projesi, tatil dönemleri için umre programları projelerin birer parçası.

“Artık Önümüz Açık”

Diyanet çevrelerinde Kur’an Kursu açılması için yaş sınırlamasının kaldırılmış olması büyük bir memnuniyetle karşılanıyor ve bu durumun değerlendirilmesi gerektiği belirtiliyor.

“Haydi Çocuklar Camiye” başlıklı haberimiz için tıklayınız.
“Diyanet, Öğrencilerin Yarıyıl Tatiline de El Attı” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Anasınıflarında Dîni Eğitim Yok

Henüz ilköğretim okullarının anasınıflarında dînî eğitimin olmaması bir rahatsızlık kaynağı. Fakat son yıllarda usta öğretici olarak görevlendirilen bazı öğreticilerin bunu gayri resmî olarak yürüttüğü bilinen bir gerçek.

Şimdi hedef dînî eğitimin anaokullarında, anasınıflarında başlatılması.

Bu konuda kamuoyunu hazırlamak için çalışmalar başlamış durumda. Önümüzdeki günlerde çeşitli internet sitelerinde, gazetelerde, köşe yazılarında ve bazı siyasetçiler tarafından konunun gündeme getirileceği ve gündemde tutulacağı düşünülüyor.

5 thoughts on “Şimdi ki Hedef Diyanet Anaokulları

  1. Ya ben imamhatip lise 3 gidyrm ve subyan ogtmni olmak istiyorum ve mezun oldktan sonra 2 yil cock gelsm okmak istyrm mezn oldktn sonra subyan ogretmni olabilir miyim ?

  2. hem ımam hatıplı olarak hemde cocuk gelısımı mezunu bırı bu anaokullarına nasıl basvuruda bulunabılır??

  3. bu haberle karın ağırınız ne yani. bunu bir sıkıntı ve tehlike gibi haber veriyorsunuz. söyleyin bakalım sizin derdiniz nedir. bir milletin çoluk çocuğuna inancını ,dinini, milli benliğini öğretmesinden daha anlamlı ve daha doğru bir şey mi var. o çocuklara Amerikan, rus, İngiliz vs vs. din ve geleneklerini mi öğretselerdi.derdiniz ne ne demek istiyorsunuz anlatın bakalım.

  4. Ana okullarinda kimler gorev yapacakdiyanet birdebunu aciklasa yinediyanettcalisanhocalarimizin yakinlari arasindami paylasilacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.