» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sıra Öğretmen Çocuklarında

A+  A- Sıra Öğretmen Çocuklarında

Daha önce çıraklık ücretini azaltmayı planlayan MEB şimdi de öğretmen çocuklarının burslarına göz dikti ve “burs takibi” başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı özellikle öğretmen çocuklarının, “Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı” ile kazandığı, 3 ayda 70 TL olarak ödenen bursun peşine düştü.

AKP Hükümeti’nin büyük firmalara tarihin en büyük vergi affını getirdiği bir zamanda öğretmen çocuklarının ve öğrencilerin bursuna göz dikmiş olması tepkilere neden oldu.

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na girişte öğrencilerin ailelerinin maddi durumunu gösterir bir belge istendiğin kaydeden Bakanlık, öğrenci velisinin bu beyannamede kendisinin, varsa eşinin maaş dışında ek ders ücreti, eğitime hazırlık ödeneği, ikramiye gibi bütün gelirlerini beyan etmek zorunda olduğunu hatırlattı.

Okullarda yönetmeliğe aykırı olarak ek gelirlerin hesaplanmadığını kaydeden Ortaöğrenim Burslar ve Yurtlar Daire Başkanı Halil Yüce, 81 il milli eğitim müdürüne talimat vererek öğretmen çocuklarının burslarının takip edilmesini istedi.

Yüce, bursluluk sınavını kazanan öğretmen çocuklarının maddi durumlarının acilen araştırılmasını ve yıllık 4 bin 590 TL’yi geçenlerin burslarının hemen kesilmesini istedi.

haberturk
Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 3 Aralık 2010 tarihinde eklenmiştir. "Sıra Öğretmen Çocuklarında" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. hacibegi

    MEB kadar kendi personelinin düşmanı olan başka bir kurum yoktur… öğretmen sınıfındaki öğrencileri sınava hazırlayacak fakat aynı sınıftaki kendi çocuğu bu sınava başvuru yapamayacak… çok ayıp…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
11