» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sivil İtaatsizlik Şiddete Dönüştü

A+  A- Sivil İtaatsizlik Şiddete Dönüştü

Memur-Sen‘in “sivil kıyafet” adı altında kamu kurumlarına fiilen türban sokma çabaları şiddete dönüştü.

“Gerici talepler şiddete dönüştü” başlığıyla Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun resmi web sayfasından duyurduğu habere göre, Eğitim İş Manisa Şube Başkanı Necdet İnce, geçtiğimiz Cuma günü kadrosunun bulunduğu okulda, yasalar gereği sadece görevini yerine getirdiği için yandaş bir sendika üyesinin saldırısına uğradı.

Yandaş sendika üyesinin, kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı davranıldığını nöbet defterine kaydeden İnce’yi darp ettiği öğrenildi.

Manisa Şube Başkanı Necdet İnce’ye yapılan saldırının aslında cumhuriyetin değerlerini yıpratmaya yönelik bir saldır olduğunu belirten Birleşik Kamu-İş, gerici taleplerin şiddet eylemine dönüştüğünü vurguladı.

Saldırıyı Kınadı

Demokratik mücadele kılıfındaki eylemin şiddete dönüştüğünü belirten Birleşik Kamu-İş, yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını bildirdi. Birleşik Kamu-İş Merkez Yönetim Kurulu imzasıyla yayınlanan açıklamada, Manisa Valisi göreve çağrıldı.

Söz konusu provakatif girişimlerin başarılı olamayacağını kaydeden Birleşik Kamu-İş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sözde sivil itaatsizlik adı altında başlatılan ancak siyasi iktidardan, valiliklerden, kaymakamlardan ve sicil amiri idarecilerinden alınan destekle cumhuriyete karşı resmi itaatsizliğe dönüşen eylemin bu aşamaya geleceği konusunda ilgilileri defalarca uyarmıştık. Sonuçta siyasal iktidarın ve valilerin sorumsuz davranışları yandaş konfederasyonu cesaretlendirmiş, demokratik mücadele kılıfı altındaki eylem, şiddete dönüşmüştür.

Kaos arayışını demokratik ve sendikal bir talep olarak pazarlamaya çalışanların, toplumsal huzuru ve barışı tahrip edecek sorumsuz girişiminin kamu çalışanları arasında iş barışını bozacağını da vurgulamıştık. Bu ve benzeri şiddet olayları bizleri yıldıramayacağını ve demokratik laik sosyal hukuk devleti taleplerimizi daha gür bir şekilde dillendireceğimizi bir kez daha yineliyoruz.” -sol

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 31 Mart 2013 tarihinde eklenmiştir. "Sivil İtaatsizlik Şiddete Dönüştü" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. fthtrl84

  @naci_agbal sayın bakanım #kurumicidefterdarlikuzmanligisinavi2018 yılında açılmasını istiyoruz milli emlak persone… https://t.co/InNByhrvrX

 1. sariyerposta

  SARIYER'DE HAVA DESTEKLİ NARKOTİK OPERASYONU - Sarıyer Posta https://t.co/O9lJDcnEkp

 1. sariyerposta

  GÖRÜNMEYEN DİŞ TELLERİ ÖZGÜRLEŞTİRİYOR!, Sarıyer Posta https://t.co/yfy2eENLsD

 1. kivircikdebanaa

  Keşke bugün ben de ilkokul karnemi alsaydım, okul çıkışı annemle babam beni alıp yemeğe götürselerdi her zamanki ye… https://t.co/VUqrNUrpWy

 1. maehpjm

  @crystalpjmshii ondan değilde okulda kıyafet serbest ondan olabilir kdmeoekdosls

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
15