» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sızdırılan KPSS Soruları

A+  A- Sızdırılan KPSS Soruları

Daha önceki haberimizde “KPSS sorularının e-posta ile dağıtıldığı” iddialarına yer vermiştik. İşte e-posta ile dağıtılan KPSS soruları… E-posta ile dağıtıldığı iddia edilen KPSS sorularını sitemizden indirebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda KPSS sorularının yer aldığı “PDF” formatındaki dosyanın oluşturulma tarihinin 05.07.2010 olduğu belirtilmişti.

İndirdiğiniz dokümandan bunu siz de kontrol edebilirsiniz.

Söz konusu dokümandaki soruların, gerçek sorulardan kısmen değişiklikler içerdiği belirtiliyor.

PDF dokümanını açtığınız zaman (Adobe Reader ile) doküman üzerindeyken ctrl+D tuşlarına aynı anda basarak dokümanla ilgili temel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fakat belirtmek isteriz ki, istenen tarih ve saatte hazırlanmış gibi bir PDF dokümanı oluşturmak çok basit bir işlem. Bu yüzden konuyla ilgili yapılan açıklama ve yayımlanan dokümanlar şimdilik bir iddiadan ibaret.

Olayın en kısa sürede aydınlatılmasını umuyoruz.

E-Posta ile dağıtılan 2010 KPSS SORULARI için tıklayınız.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 28 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Sızdırılan KPSS Soruları" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Mesut

  VT haklı. Bence de tüm olayı epostanın gönderildiği tarih çözecektir. Umarım eposta kayıtları incelenebilir. Eğer kopya iddiaları kanıtlanabilirse bu ÖSYM’nin bittiği andır.

 2. vt

  Bence önemli olan dosyanın oluşturulduğu tarihten ziyade bu dosyanın gönderildiği e-postanın gönderim tarihi!
  Teknik takipte bu e-posta adresinin trafik dökümü de çıkartılacaktır, eğer 10 temmuzdan önce bu dosya paylaşılmışsa “dosyanın oluşturulma tarihi değiştirilmiş olabilir mi” sorusunu düşünmek gereksizdir..

 3. gokhan

  hani sorular, yalancı habercilik

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7