» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Son Durum: KPSS İptal Edilebilir

A+  A- Son Durum: KPSS İptal Edilebilir

ÖSYM’de öğretmen alımına ilişkin KPSS’de yaşanan skandalın ardından, hükümet kanadında sınavın yeniden yapılması görüşü ağırlık kazanmaya başladı.

Sınav sorularının bazı adaylara önceden verildiği iddialarını içeren YÖK Denetleme Kurulu raporunu değerlendiren bir bakan, “ÖSYM delik deşik olmuş. Raporu okudukça dehşete kapıldım” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan ise raporu, Pazartesi değerlendireceklerini açıklamıştı. Yeni bir sınavın yapılması için iki ay gerektiğini belirten Erdoğan, öğretmen atamalarının sıkıntıya gireceğini hatırlatmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda, gönderilen sınav yolsuzluğu raporunun ardından iki aylık süreyi vekil öğretmenlerle geçirme ve yeni bir sınav yapma görüşü ağırlık kazandı.

Öğretmen adaylarının yanıtladığı KPSS Eğitim Bilimleri Testi’nde yaşanan skandal nedeniyle, bu testin iptal edilmesi de gündeme gelecek.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 11 Eylül 2010 tarihinde eklenmiştir. "Son Durum: KPSS İptal Edilebilir" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. zuhal

    iptal edilirse hakkıyla kazanan adaylar olarak susmayalım arkadaşlar biz de gerekli mercilere başvuralım hakkımızı arayalım yazık günah emegimize koskoca türkiye cumhuriyeti bulamıyor mu suçluları olan bize mi olacak kurunun yanında yaş da yanacak ipal olursa suçlular da sınava girecek ve atanacak cok yazık!!!

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4