Son Durum: KPSS İptal Edilebilir

ÖSYM’de öğretmen alımına ilişkin KPSS’de yaşanan skandalın ardından, hükümet kanadında sınavın yeniden yapılması görüşü ağırlık kazanmaya başladı.

Sınav sorularının bazı adaylara önceden verildiği iddialarını içeren YÖK Denetleme Kurulu raporunu değerlendiren bir bakan, “ÖSYM delik deşik olmuş. Raporu okudukça dehşete kapıldım” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan ise raporu, Pazartesi değerlendireceklerini açıklamıştı. Yeni bir sınavın yapılması için iki ay gerektiğini belirten Erdoğan, öğretmen atamalarının sıkıntıya gireceğini hatırlatmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda, gönderilen sınav yolsuzluğu raporunun ardından iki aylık süreyi vekil öğretmenlerle geçirme ve yeni bir sınav yapma görüşü ağırlık kazandı.

Öğretmen adaylarının yanıtladığı KPSS Eğitim Bilimleri Testi’nde yaşanan skandal nedeniyle, bu testin iptal edilmesi de gündeme gelecek.

1 thought on “Son Durum: KPSS İptal Edilebilir

  1. iptal edilirse hakkıyla kazanan adaylar olarak susmayalım arkadaşlar biz de gerekli mercilere başvuralım hakkımızı arayalım yazık günah emegimize koskoca türkiye cumhuriyeti bulamıyor mu suçluları olan bize mi olacak kurunun yanında yaş da yanacak ipal olursa suçlular da sınava girecek ve atanacak cok yazık!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.