» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sözleşmeli Kadroya Alınmayacak

A+  A- Sözleşmeli Kadroya Alınmayacak

MEB Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın kadro işi zor açıklamasında bulundu. Recep AKDAĞ kendi bakanlığı bünyesinde bulunan sözleşmeli personele kadro yok dedi.

18. Milli Eğitim Şurasında konuşan Necmettin YALÇIN; “Sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçirmek gibi bir durum söz konusu değil” dedi.

Sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili eleştirileri de yanıtlayan Yalçın, bunun bir istihdam şekli olduğunu söyledi. Yalçın, MEB de 69 bin 200 sözleşmeli öğretmenin görev yaptığını belirterek, AB ülkelerinin çoğunda, ABD de sözleşmeli statüde çalışan personel bulunduğunu kaydetti.

Sözleşmeli personelin verimliliğinin yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıktığını anlatan Yalçın, sözleşmeli öğretmenlerin de KPSS puanlarına göre istihdam edildiğini belirtti.

Yalçın, Bakanlığın, mevcut sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesine ilişkin bir kanun taslağı hazırlayarak Başbakanlığa sunduğunu ifade ederek, ancak bunun “yasalaşmasının zor göründüğünü” söyledi.

Sözleşmeli sağlık personeli de kadroya alınmayacak…

“SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA ALINMASI ÇALIŞMAMIZ YOK”

Sağlık Bakanı Recep Akdağ “Sözleşmeli personelin kadrolu personel statüsüne alınmasına yönelik bir çalışmamız bulunmamaktadır” dedi.

Hem sağlıkta hem de eğitimde yetkili ağızlardan gelen bu yanıtlar, sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilme umutlarını sonlandırdı.

Hatırlanacağı gibi Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, defalarca “artık sözleşmeli öğretmen alımı yapmayacağız, mevcut sözleşmelilieri kadroya geçireceğiz” açıklamalarında bulunmuş, fakat şu ana kadar verdiği sözü yerine getirmemişti.

Sık sık öğretmenlere çeşitli bahanelerle etik kurallarını ve öğretmenlik mesleğinin ilkelerini anlatan Çubukçu’ya bu sözünü hatırlatmayı bir görev biliriz.


Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 4 Kasım 2010 tarihinde eklenmiştir. "Sözleşmeli Kadroya Alınmayacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4