» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

SÖZLEŞMELİLER 70 BİN BALON PATLATACAK

A+  A- SÖZLEŞMELİLER 70 BİN BALON PATLATACAK

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmelerini öngören yasa tasarısının gecikmesi, on binlerce öğretmeni tedirgin etti. Kendilerini “sözleşmeli köle” olarak nitelendirilen, sözleşmeli öğretmenler, 5 Temmuz’da MEB önünde 70 bin balon patlatacaklarını açıkladılar. Neden 70 bin? Çünkü MEB’in elinde 70 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu bulunuyor.

Sözleşmeli öğretmenler, bu konuda verilen sözleri ve gelişmeleri bakın nasıl anlatıyorlar:

Verilen sözlere ne oldu?

* Bakan Çubukçu, 13 Mart 2010 tarihinde yaptığı açıklamada, kadroya geçiş taslağının hazır olduğunu, Maliye Bakanlığı’ndan onay alındığını ve ilk Bakanlar Kurulu toplantısında onaylanıp, TBMM’ye geleceğini, nisan ya da haziran ayında da yasalaşıp, uygulamanın başlayacağını ifade etti.

* Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik, 27 Aralık 2008’de kadro sözü verdi ve Temmuz 2009’da kadroya geçişlerin başlayacağını söyledi.

* Çubukçu, eğitim sendikalarına, kadroya geçişin 2009’un Kasım ayına yetişeceğini hatırlattı.

* Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Edinme Birimi ve AK Parti İletişim Merkezi konu ile ilgili olarak kadroya geçişin 2009’da uygulanmaya başlanacağını duyurdu.

* Sözleşmeli öğretmenler olarak en çok merak ettiğimiz soru: Kadroya Geçiş Taslağı hazır , Maliye Bakanlığı’ndan onay alındığına ve kadrolu öğretmenlerle maliyetimiz aynı olduğuna göre kadroya geçmek için neyi bekliyoruz? Bu süreci uzatmanın kime ne faydası var?

Bizler artık defalarca verilen ve tutulmayan sözler değil; yaz tatiline kadrolu olarak girmek istiyor, ailelerimize kadrolu olarak sarılmak istiyoruz. Bu sürec uzadıkça bunalıma giriyoruz. Bu da huzursuz bir eğitim süreci yaşanmasına neden oluyor.

1 2 3

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 21 Mayıs 2010 tarihinde eklenmiştir. "SÖZLEŞMELİLER 70 BİN BALON PATLATACAK" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4