» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Sözleşmeliye Kadro, Eli Kulağında

A+  A- Sözleşmeliye Kadro, Eli Kulağında

Müjde, sözleşmeliler kadroya geçiriliyormuş! mış, miş… Başbakan Recep Tayyip Erdoğan televizyonda katıldığı bir programda gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan sözleşmeli personele kadro müjdesini tekrarladı.

Sözleşmeli personelin kadro endişesini kafasından silmesini isteyen Erdoğan, “-Kanun hükmünde kararnameyle 1-2 gün içinde çıkarabiliriz “ dedi.

Erdoğan şöyle dedi: “Sözleşmeli personelimiz endişesini kafasından silsin, bunu Memur-Sen kongresinde açıkladım, çözeceğiz. Tabi KHK ile yetiştirebilirsek şu bir iki gün içinde çözeceğiz. Yetiştiremezsek seçim sonrası. Böylece halletmiş olacağız.”

Kimler Kadroya Alınacak?

Devletin hangi biriminde ne şekilde çalışan sözleşmeli personel varsa hepsinin kadroya alınacağını söyleyen Başbakan; “yetiştirmeye çalışıyoruz olursa hemen seçimden önce, yetişmezse mutlaka seçimden hemen sonra hepsi kadroya alınacak” dedi. Başbakan; Milli Eğitim, Saglık ve bütün alanlarda ne kadar sözleşmeli çalışan varsa hepsinin kapsama dahil olduğunu açıkladı. -gazetevatan

ÇALIŞANLAR İNANMIYOR

Başbakanın sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi açıklaması inandırıcı bulunmadı. Bugüne kadar onlarca defa yetkili bakanların ağzından verilen kadro sözü, seçimlere az bir zaman kala başbakan tarafından yine dile getiriliyor.

SÖZLEŞMELİLERİN OYUNA GÖZ DİKMİŞLER

Bu açıklamaya inanmayan bir çok sözleşmeli çalışan, yapılan açıklamaların seçime yönelik olduğunu düşünüyor. AKP’li Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından defalarca, Referandum öncesinde de sürekli dile getirilen “kadro” sözünün hâlâ tutulmamış olması, son açıklamanın inandırıcılığını yitirmesine neden oluyor.

MADEM BİR KAÇ GÜNLÜK İŞ…

Şimdi egitimciyiz.com olarak sözleşmeli çalışanlar adına soruyoruz:

Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, Başbakanın açıklamasında da belirttiği gibi kanun hükmünde kararname ile, “1 günlük iş” ise bunca yıldır söz verilmek yerine neden kadro sorunu çözülmedi?

Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ilk kez 2005 yılında hayata geçirildi. Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasını öğretmenlerimizin karşısına çıkaran hangi hükümet idi?

Sözleşmeliliği ülkemizde her alanda uygulanması zorunlu bir istihdam şekli haline getirenler bu “sorunu” çözeceklerine bizi nasıl inandırabilirler?

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 30 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "Sözleşmeliye Kadro, Eli Kulağında" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6