» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

SÖZLEŞMELİYE KADRO YOKMUŞ!

A+  A- SÖZLEŞMELİYE KADRO YOKMUŞ!

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, son günlerde oldukça yankı bulan “sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi” konusunda öğretmenleri hayal kırıklığına uğratacak açıklamalar yaptı. Sözleşmeli öğretmenlerin tamamının 1 yıl içerisinde kadroya geçirilmesi gibi bir çalışmalarının olmadığını belirterek, “Sözleşmeli öğretmenlerin, kademeli olarak, çalışma süreleri göz önüne alınarak kadroya geçirilmesi çalışmaları tamamlandı” dedi.

Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesine yönelik sorularla sık sık karşılaştığını ifade eden Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin, tamamının 1 yıl veya çok kısa süre içerisinde kadroya geçirilmesi çalışmasının olmadığını bildirdi.

Çubukçu, “Sözleşmeli öğretmenlerimizin kademeli olarak, çalışma süreleri gözününe alınarak, kadroya geçirilmesi çalışmaları tamamlandı. Maliye Bakanlığı ile çalışmalarımız sonuçlandıktan sonra kamuoyuyla bunu paylaşacağız. Çalışmayı, yasa tasarısı olarak Meclise getireceğiz” diye konuştu.

Öğretmenler tarafından yılan hikayesine döndüğü belirtilen “sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi” haberleri, seçim ve referandum yatırımı olarak değerlendirildi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 9 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "SÖZLEŞMELİYE KADRO YOKMUŞ!" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6