» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Şubat Atama Alanları ve Kontenjanları

A+  A- Şubat Atama Alanları ve Kontenjanları

MEB, 17 bin kadrolu öğretmen atamasını 3 Şubat Cuma günü yapacak. Atama için başvurular ise 2 Şubat Perşembe günü sona erecek.

Öğretmen adayları, başvuru şartlarının ve tercih işlemlerinin düzenlendiği “Öğretmenlik İçin Atama ve Başvuru Kılavuzu”na bakanlığın internet sitesinden ulaşabilecek.

Öğretmenlik için başvuruda bulunacaklar, başvuru süresi içinde herhangi bir bilgisayardan “http://ikgm.meb.gov.tr” internet adresindeki “Elektronik Başvuru Formu”nu kullanarak yapacak. Başvurunun geçerlilik kazanabilmesi için bilgisayar aracılığıyla doldurulacak formun “Başvuru Onay Büroları”nda onaylatılması gerekiyor.

25 Kurum Tercih Edilebilecek

Adaylar, en fazla 25 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Tercihler, atama yapılacak eğitim kurumları arasından aynı ilden veya farklı illerden istenilen öncelikte seçilebilecek.

İlk atamaya başvuracaklar için 2010 veya 2011 yıllarında yapılan herhangi bir KPSS’ye girmiş, KPSSP10 puan türünden alanında belirlenen taban puan ve üzerinde puana sahip olma şartı aranıyor.

6 Şubat’ta Görev Başı

Atanan öğretmenler, 6 Şubat Pazartesi günü, eğitim öğretimin ikinci yarısının başlamasıyla birlikte görevlerinin başında olacaklar.

İlk defa öğretmenliğe atanacaklarda; 2010 ve 2011 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’na katılmış ve KPSSP10 türünde puana sahip olma şartı aranacak. Adaylar, geçerli olan KPSSP10 puan üstünlüğü esasına göre değerlendirilecek.

4 Yıllık Çalışma Süresi Zorunlu Olacak

Öğretmen olarak atananlar, atandıkları yerde adaylık süresi dahil en az 4 yıl çalıştıktan sonra yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

Daha önceki uygulamalarda, ilk atama, açıktan ilk atama, kurum içi ve kurumlar arası ilk atama çeşitleriyle aday öğretmen olarak atananlar, en az 1 yıl çalışıp devlet memurluğunda ve öğretmenlikte adaylıkları kaldırıldıktan sonra özür durumuna bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabiliyorlardı.

Atama yapılacak alanlar ve kontenjanlar sırasıyla şöyle:

Adalet-3;
Aile ve Tüketici Hizmetleri-1;
Arapça-15;
Beden Eğitimi-712;
Bilişim Teknolojileri-143;
Biyoloji-87;
Büro Yönetimi-5;
Coğrafya-185;
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi-119;
Denizcilik/Gemi Elektroniği-1;
Denizcilik/Gemi Makineleri-3;
Denizcilik/Gemi Yönetimi ve Kaptanlığı-2;
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-783;
El San.Tek./El Sanatları-6;
El San.Tek./Nakış-1;
Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik-50;
Elektrik-Elektronik Tek./Elektronik-16;
Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri-1;
Felsefe-126;
Fen ve Teknoloji-639;
Fizik-110;
Gazetecilik-1;
Gemi Yapımı/Çelik Gemi Yapımı-1;
Giyim Üretim Teknolojisi-10;
Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği-9;
Görsel Sanatlar/Resim-216;
Grafik ve Fotoğraf/Grafik-3;
Güzellik ve Saç Bakım Hizmetler-10;
Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri-2;
Harita-Tapu-Kadastro-4;
Hasta ve Yaşlı Hizmetleri-4;
Hayvan Sağlığı-1;
İ.H.L. Meslek Dersleri-108;
İlköğretim Matematik Öğretmenliği- 510;
İngilizce-1768;
İnşaat Tek./Yapı Tasarımı-8;
İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği-22;
Kimya/Kimya Teknolojisi-105;
Konaklama ve Seyahat Hizmetleri-1;
Kuyumculuk Teknolojisi-1;
Makine Tek./Makine ve Kalıp-7;
Matematik-481;
Metal Teknolojisi-6;
Motorlu Araçlar Teknolojisi-3;
Muhasebe ve Finansman-22;
Müzik-376;
Okul Öncesi Öğretmenliği-2077;
Pazarlama ve Perakende-3;
Radyo-Televizyon-1;
Rehber Öğretmen-883;
Sağlık Bilgisi-3;
Sağlık/Acil Sağlık Hizmetleri-12;
Sağlık/Hemşirelik-39;
Sanat ve Tasarım/İç Mekan Dekorasyon-1;
Sınıf Öğretmenliği-4931;
Sosyal Bilgiler-424;
Tarih-193;
Teknoloji ve Tasarım-386;
Tekstil Tek./Tekstil Terbiye-2;
Tekstil Tek/Tekstil İplik-1;
Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme-9;
Türk Dili ve Edebiyatı-489;
Türkçe-546;
Yiyecek İçecek Hizmetleri-14;
Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği-299.

30 ile öğretmen atanacak

Öğretmen atamaları, Türkiye genelinde 30 il için yapılacak. Atama yapılacak iller arasında Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van ve Yozgat yer alıyor.

En çok atama 2 bin 370 öğretmenle Şanlıurfa’ya yapılacak. Bu ili, bin 553 öğretmenle Diyarbakır, bin 225 öğretmenle Gaziantep, bin 46 öğretmenle Van izliyor. -memurlarbiz

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 31 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "Şubat Atama Alanları ve Kontenjanları" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. erifeeker12

  RT @keli45parkkent: @rabiabayguun @hmzaydg Ben gerçekleri yazıyorum hocam nispet yapma niyetim ya da tartışma niyetim de yok. Bilen bilir e…

 1. keli45parkkent

  @rabiabayguun @hmzaydg Ben gerçekleri yazıyorum hocam nispet yapma niyetim ya da tartışma niyetim de yok. Bilen bil… https://t.co/SQVNl2PpoF

 1. Oneateacher1

  RT @zkigzl88: Şubat ayında 750 ENGELLİ ÖĞRETMEN atandı. Geride 400 - 450 civarında gözü yaşlı engelli öğretmen kaldı. Engelli öğretmenlere…

 1. Oneateacher1

  RT @neslihanseven: Şubat ayında 750 ENGELLİ ÖĞRETMEN atandı. Geride 400 - 450 civarında gözü yaşlı engelli öğretmen kaldı. Engelli öğretmen…

 1. s_sinan63

  RT @Muallim2019: 👉 Mülakatsız 👉 Ücretli, sözleşmeli, kadrolu diye ayırmadan 👉 Karma atamada adil sırayla 👉 Adil kontenjan dağılımıyla 👉 Şu…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4