Şube Müdürü Kadın Öğretmeni Tartakladı

Milli Eğitim Şube Müdürü‘nün kadın öğretmeni, onlarca kişi önünde tartakladığı iddia edildi. Özgür Kocaeli‘nin haberine göre Dinçer’i protesto eden kadına karşı İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Okutan tarafından şiddet kullanıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in seminerdeki telekonferansla bağlandığı konuşması sırasında protestoya başlayan kadın öğretmen, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Okutan tarafından tartaklandı.

4+4+4 değişikliğini sınıf öğretmenlerine telekonferans yöntemiyle anlatan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, her yerde protesto edildi. Ford Otosan İlköğretim Okulu’nda ise hoş olmayan görüntüler yaşandı. Elif Vatansever adlı kadın öğretmen, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Okutan tarafından herkesin gözü önünde tartaklandı.

PROVOKASYON YAPMAYIN

İddialara göre olay şöyle meydana geldi; Bakan Dinçer`in konuşması sırasında İnkılap İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Elif Vatansever ayağa kalktı. Elif öğretmen, geçen hafta olduğu gibi örgütlü olduğu sendikaya bağlı öğretmenler adına açıklama yapmaya başladı. Ford Otosan İlköğretim Okulu Salonu’nda, bu sırada ortam bir anda gerildi. Şube Müdürü İbrahim Okutan, Elif öğretmen konuşmaya başlayınca ‘Provakasyon yapmayın. Gidin dışarıda konuşun’ diyerek öğretmeni tartakladı. Görgü tanıkları, müdür Okutan’ın Elif Vatansever’e sözlü saldırıda da bulunduğunu söyledi.

Sana yapacağımı bilirim

Konuyla ilgili açıklama yapan Elif öğretmen yaşananları şöyle anlattı: “Konferans eğitimi vardı. Okul müdürü yoktu. Bakanın banttan konuşması başlayınca ayağa kalktım ve konuşmaya başladım. Şube Müdürü İbrahim Okutan oradaydı. ‘Provokasyon yapmayın. Gidin dışarıda konuşun. Hemen buradan gideceksin` dedi ve kolumdan tutup beni dışarı atmaya çalıştı. Bunun üzerinde biz de alkışlarla tepki gösterip 15-20 öğretmen salonu boşalttık. Bir süre sonra ben salona geri döndüm. Sinirli hareketlerle adımı, soyadımı alıp bir yerlere telefon açtı. Hakaret etti, ‘Seni görmek istemiyorum. Git burdan` dedi. Ben de ‘Yasal uyarı yapsaydınız bu boyuta gelmezdi` dedim. Rahatsızlık verdiğimi söyledi, salona dönüp sordum. Rahatsız olduğunu söyleyen çıkmayınca ‘Ben rahatsız oldum. Sana yapacağımı bilirim’ dedi.

Elif öğretmen Milli Eğitim Müdürlüğü`ne şikayet edildiklerini, kendisinin de dava açacağını söyledi. Şube müdürünün Bakan’ın özel koruması gibi davrandığını söyleyen Elif öğretmen “Ben sivil itaatsizlik hakkımı kullandım. O bağırdı, çağırdı, sonra salonu terk etti” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.