» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Şube Müdürü Kadın Öğretmeni Tartakladı

A+  A- Şube Müdürü Kadın Öğretmeni Tartakladı

Milli Eğitim Şube Müdürü‘nün kadın öğretmeni, onlarca kişi önünde tartakladığı iddia edildi. Özgür Kocaeli‘nin haberine göre Dinçer’i protesto eden kadına karşı İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Okutan tarafından şiddet kullanıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in seminerdeki telekonferansla bağlandığı konuşması sırasında protestoya başlayan kadın öğretmen, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Okutan tarafından tartaklandı.

4+4+4 değişikliğini sınıf öğretmenlerine telekonferans yöntemiyle anlatan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, her yerde protesto edildi. Ford Otosan İlköğretim Okulu’nda ise hoş olmayan görüntüler yaşandı. Elif Vatansever adlı kadın öğretmen, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Okutan tarafından herkesin gözü önünde tartaklandı.

PROVOKASYON YAPMAYIN

İddialara göre olay şöyle meydana geldi; Bakan Dinçer`in konuşması sırasında İnkılap İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Elif Vatansever ayağa kalktı. Elif öğretmen, geçen hafta olduğu gibi örgütlü olduğu sendikaya bağlı öğretmenler adına açıklama yapmaya başladı. Ford Otosan İlköğretim Okulu Salonu’nda, bu sırada ortam bir anda gerildi. Şube Müdürü İbrahim Okutan, Elif öğretmen konuşmaya başlayınca ‘Provakasyon yapmayın. Gidin dışarıda konuşun’ diyerek öğretmeni tartakladı. Görgü tanıkları, müdür Okutan’ın Elif Vatansever’e sözlü saldırıda da bulunduğunu söyledi.

Sana yapacağımı bilirim

Konuyla ilgili açıklama yapan Elif öğretmen yaşananları şöyle anlattı: “Konferans eğitimi vardı. Okul müdürü yoktu. Bakanın banttan konuşması başlayınca ayağa kalktım ve konuşmaya başladım. Şube Müdürü İbrahim Okutan oradaydı. ‘Provokasyon yapmayın. Gidin dışarıda konuşun. Hemen buradan gideceksin` dedi ve kolumdan tutup beni dışarı atmaya çalıştı. Bunun üzerinde biz de alkışlarla tepki gösterip 15-20 öğretmen salonu boşalttık. Bir süre sonra ben salona geri döndüm. Sinirli hareketlerle adımı, soyadımı alıp bir yerlere telefon açtı. Hakaret etti, ‘Seni görmek istemiyorum. Git burdan` dedi. Ben de ‘Yasal uyarı yapsaydınız bu boyuta gelmezdi` dedim. Rahatsızlık verdiğimi söyledi, salona dönüp sordum. Rahatsız olduğunu söyleyen çıkmayınca ‘Ben rahatsız oldum. Sana yapacağımı bilirim’ dedi.

Elif öğretmen Milli Eğitim Müdürlüğü`ne şikayet edildiklerini, kendisinin de dava açacağını söyledi. Şube müdürünün Bakan’ın özel koruması gibi davrandığını söyleyen Elif öğretmen “Ben sivil itaatsizlik hakkımı kullandım. O bağırdı, çağırdı, sonra salonu terk etti” diye konuştu.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 21 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "Şube Müdürü Kadın Öğretmeni Tartakladı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
10