» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Susturulmak İstenen KESK’in Emek ve Demokrasi Mücadelesidir

A+  A- Susturulmak İstenen KESK’in Emek ve Demokrasi Mücadelesidir

28 Kasım Pazartesi günü, son zamanlarda sıklıkla ifade ettiğimiz ve giderek artmaya devam eden baskı ve korku imparatorluğu uygulamalarının bir örneği daha İzmir‘de hayata geçirilmiştir.

İzmir‘de KCK ile ilişkilendirilerek KESK üyelerine yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlar sonrası açılan davada, aralarında KESK Genel Başkanı Lami Özgen‘in de bulunduğu 25 KESK üyesine 6‘şar yıl 3‘er ay hapis cezası verilmiştir.

Demokrasi mücadelesinde oldukça önemli konuma sahip bir emek örgütü olan KESK, “ileri demokrasi” olarak ifade edilen ve gerçekte bir dikta rejimi uygulaması olan baskı yöntemleri ile sindirilmeye çalışılmaktadır.

Bu davada da görülmüştür ki, Türkiye‘de iktidara muhalif bir pozisyon alan tüm kesimler bir şekilde herhangi bir dava ile ilişkilendirilerek, etkisizleştirilmeye çalışılmaktadır.

Gazetecilerden öğrencilere, profesörlerden avukatlara, seçilmiş belediye başkanlarından milletvekillerine, sendika başkanlarından siyasi parti temsilcilerine kadar büyük bir kesim siyasi düşüncelerinden dolayı cezaevlerine doldurulmakta, yandaş medya gücü ile de kamuoyu tepkisi manipüle edilerek kontrol altına alınmaktadır.

KESK‘e uygulanan bu hukuk skandalı bir an önce düzetilmelidir. Özel Yetkili Mahkemeler ve Terörle Mücadele Kanunu kaldırılmalı, gözaltı ve tutuklamalara son verilmeli, tutuklananlar serbest bırakılmalıdır.

Bilinmelidir ki, verilen bu cezalar KESK‘in emek ve demokrasi mücadelesine, hak aramaya ilişkin etkinliklerine dolayısıyla KESK‘e verilmiştir. Bizler emek ve meslek örgütleri olarak KESK‘in yanında olduğumuzu, bu uygulamanın karsısında sessiz kalmayacağımızı ve ülkenin dört bir yanında bu ülkenin gerçek sahipleri olarak seslerimizi birleştirerek tüm gücümüzü kullanacağımızı kamuoyuna duyururuz.

DİSK-TMMOB-TTB

Bu haber GÜNCEL, SENDİKA kategorisi altında 30 Kasım 2011 tarihinde eklenmiştir. "Susturulmak İstenen KESK’in Emek ve Demokrasi Mücadelesidir" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. BirGun_Gazetesi

  KESK’ten Gezi Davası açıklaması: Hepimiz Oradaydık! Gezi’yi Savunduk, Savunacağız! https://t.co/WESQS8bHxY https://t.co/v61TqF5fyu

 1. Diyarbakirbaro

  Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Adnan Selçuk Mızraklı’nın yargılamasına ilişkin İHD, Tabipler Odası, TİHV, Hak İnsi… https://t.co/Givl93lnVa

 1. KamuranToktanis

  Bi Kurdî Navên Rengan (Kürtçe Renkler) 🌺sor ⚫️reş 🌸helesor ⚪️spî 🍀kesk 🔵şîn 🍁qehweyî 🟣binevşî 🌼zer 🔘gewr

 1. NTugbay

  RT @BirGun_Gazetesi: KESK’ten Gezi Davası açıklaması: Hepimiz Oradaydık! Gezi’yi Savunduk, Savunacağız! https://t.co/WESQS8bHxY https://t.c…

 1. MektepliGazete

  KESK’ten Gezi Davası açıklaması: Hepimiz Oradaydık! Gezi’yi Savunduk, Savunacağız! @KESK1995 #GeziyiSavunuyoruz https://t.co/nYrup6ZP9o

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7