» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Süt Bozuk” Diyen Laboratuvar Kapatıldı

A+  A- “Süt Bozuk” Diyen Laboratuvar Kapatıldı

“Okul Sütü bozuk” raporu veren laboratuvar kapatıldı. AKP eski Merkez İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan’a ait olan ve açılışı Başbakan tarafından yapılan Aynes firmasının MEB için ürettiği sütlerin bozuk olduğu açıklanmıştı. Açıklamanın ardından süt ihalesinin iptal edilmesi ve firmaya yaptırım beklenirken “bozuk raporu” veren laboratuvarın kapatıldığı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Aynes firması bir açıklama yaparak “Okul sütlerimizde problem yoktur Denizli Tarım İl Müdürlüğüne bağlı laboratuar, AB’ye süt ürünleri ihracatı için FVO (Food and Veterinary Office) misyonunca yapılan denetimlerdeki analizlerin yanlışlığı ortaya çıkınca, Bakanlık tarafından Mikrobiyal analizleri yapmada yeterli olmadığı gerekçesiyle kapatılmıştır. Bu analizde, ortamdan bulaşma riskine karşın, analizin yapıldığı ortamın steril ve fiziki şartlarının uygun olması gerekmektedir” denildi.

RESMİ YAZI HATALI!

Aynes firması yaptığı açıklama ile Ankara Valiliği’ne bağlı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü‘nün sütün okullardan toplatılması için yazdığı resmi yazının yanlış olduğunu belirtmiş oldu.

Aynes firmasının okul sütü projesi kapsamında ürettiği sütler için “Bu sütler üzerinde Denizli ve Ankara’da İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafından yapılan inceleme sonucunda öğrencilere dağıtılarak içirilen sütlerin “Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği”ne uygun olmadığı tespit edilmiştir.” denilerek sağlığa uygun bulunmamış ve toplatma kararı alınmıştı.

Okul sütüne bozuk raporu veren Denizli Tarım İl Müdürlüğüne bağlı laboratuarın ise bakanlık tarafından “yetersiz” gerekçesiyle kapatıldığını açıkladı.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 14 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "“Süt Bozuk” Diyen Laboratuvar Kapatıldı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. iyi_mamak

  RT @ikoncuk: 35 bin okulda 7 milyon öğrenciye, 250 ile 300 milyon arasında kutu süt dağıtıldığı bilinmektedir.“Tanzim satışların”gündemde o…

 1. kartal78

  RT @ikoncuk: 35 bin okulda 7 milyon öğrenciye, 250 ile 300 milyon arasında kutu süt dağıtıldığı bilinmektedir.“Tanzim satışların”gündemde o…

 1. devletajans

  İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ İSMAİL KONCUK'TAN "OKUL SÜTÜ" KONULU SORU ÖNERGESİ https://t.co/gmgaxVfS4I @ aracılığıyla

 1. immihan

  RT @ikoncuk: 35 bin okulda 7 milyon öğrenciye, 250 ile 300 milyon arasında kutu süt dağıtıldığı bilinmektedir.“Tanzim satışların”gündemde o…

 1. Kamuajans_com

  Okul Sütü İle İlgili Soru Önergesi https://t.co/9F0LA6iXmK https://t.co/AFx7By5OIU

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8