» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Tamamen Tesadüf

A+  A- Tamamen Tesadüf

Tesadüf kelimesi TDK’da kısaca “Rastlantı, rast geliş” olarak tanımlanmıştır. Bu üç hecelik kelimenin hayatımıza yansımaları genellikle bu kadar basit değil. İnternette çok sık rastladığım bir “tesadüf” yazısını paylaşmak istedim. Belki bir çoğunuz bu yazıyı okudu ama, toplumsal hafızanın çok zayıf olduğu bir ülkede bu yazıyı bir kez daha hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

“TAMAMEN TESADÜF!”

Erbakan’a Siyaset Yasağı “Tesadüfen” getirildi. Recep Tayyip Erdoğan’a Liderlik yolu “tesadüfen”  açıldı.

Türk Milletinin seçimlerde kullandığı oyu etkileyen en önemli faktörün “Mazlumluk”, olduğu 1961 ve 1965’de AP, 1973’de Ecevit ve 1983’de de Özal örnekleriyle sabit olmasına rağmen, bir şiir bahane edilip, Recep Tayyip Erdoğan hapse atılarak “Tesadüfen” mazlum bir lider konumuna getirildi.

Ecevitsiz ve MHP’siz hükümet formülü “Tesadüfen” dile getirildi. DSP “Tesadüfen” parçalandı. Medya Ecevit’e ve MHP’ye “tesadüfen” saldırdı

Genç Parti, DYP ve MHP’nin barajı aşmasını engellemek amacıyla “Tesadüfen” kurduruldu.

Erdoğan, hiçbir sıfatı olmamasına rağmen, Seçimden önce “Tesadüfen” ABD’ye gitti. “Tesadüfen” Yahudi Lobisinin liderleriyle, Bush’la ve Bush’un yakın çalışma arkadaşlarıyla görüştü.

ABD ile farklı ilişkiler içerisinde olan; Cüneyt Zapsu, Ömer Çelik, Egemen Bağış, Mücahit Arslan, Mir Dengir Fırat “Tesadüfen” Erdoğan’ın yanına (?) yerleştirildiler.. Bunlardan Cüneyt Zapsu’nun ABD Savunma Bakanı Yardımcısı Wolfowitz’e “Tayyip Erdoğan’ı deliğe süpürmeyin, kullanın” demesi de, bir “tesadüftü“.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesi Deutsche Bank, Chase Manhattan, Moore Kapital, American Expres gibi siyonist sermayenin güdümündeki finans kurumlarına:”AKP’nin tek başına iktidara taşınacağını, ve bunun endişe duyulacak bir sonuç doğurmayacağını” söylemek üzere bilgilendirmeye çıkan Ekipte Verso’nun başkanı Erhan Göksel ve Mesut Yılmaz’ın kuzeni meşhur borsacı Mehmet Kutman’la birlikte 28 Şubat’ın mimarı Çevik Bir’in yer alması tamamen bir “tesadüftü“.

Erdoğan’ın mahkûm olmasına neden olan şiiri okuduğu il olan Siirt’te seçimler “tesadüfen” iptal edildi. Ve Erdoğan “tesadüfen” O ilden milletvekili oldu.

1 2 3 4 5

Bu haber GÜNCEL, SERBEST KÜRSÜ kategorisi altında 1 Temmuz 2010 tarihinde eklenmiştir. "Tamamen Tesadüf" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
7