Tarsus MEM’den Bir Garip Yazı

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü‘nün, bir şikayet dilekçesini ilgi tutarak kurumlara gönderdiği yazı tepki çekti.

Yazıda söz konusu şikayet dilekçesinde öğretmenlerin derse serbest kıyafetle gittiği ve önlem alınması istenmekte.

Öğretmenler Lakayıt Giyimli

Öğretmenlerin kurumlara serbest kıyafetle gidiyor olmaları yazıda “Okullarımızda eğitim veren öğretmenlerin traşsız, uzun saçlı, lakayıt giyimli oldukları” şeklinde ifade edilmekte.

Öğrenciler Adeta Çapulcu

Aynı şikayette dile getirildiği belirtilen “öğrenciler adeta çapulcu” ifadelerinin resmi yazıda yer almasına eğitimciler tepki gösterdi.

Yazıda öğrencilerle ilgili olarak “öğrencilerin ise adeta çapulcu, saygısız oldukları ve ahlak kurallarına uymadıkları” denmekte.

Okul Çevresiyle İlgili Şikayetler

Yine yazıya dayanak gösterilen şikayette okul çevresindeki bazı sorunlar da dile getirilmekte. Yazıda “Okulların çevresinde tinerci ve balicilerin gezdikleri, tek tek sigara satanlar, esrar, hap ve eroin satanların olduğu” belirtilmekte.

Okullar Terör Kıskacında

Şikayet yazısında Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okulların “terör kıskacında” olarak tanımlanması ve bu ifadelerin yine Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazısında yer alması manidar bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa DEMİR imzasıyla yayımlanan yazıda şikayete konu olan durumlarla ilgili önlem alınması istenmekte.

İşte o yazı;

tarsus-mem-sikayet-yazisi

 

http://tarsus.meb.gov.tr/media/zincir/2013_11_25_7534_Scan1.PDF

Öğretmenler Tepkili

Tarsus’ta son zamanlarda Eğitim Sen üyesi öğretmenlerin okullara serbest kıyafetle gitmeye başlamış olması sonucu bu yazının yayımlandığı iddia edilmekte.

Serbest kıyafetin lakayıtlık olarak nitelendirilmesinin ardından öğrencilerin çapulculuk, saygısızlık ve ahlaksızlıkla itham edilmeleri, terör kıskacında olduklarının belirtilmesi, bu durumların serbest kıyafet eylemi yapan öğretmenlerle ilişkilendirilmeye çalışıldığı izlenimi yarattığı belirtildi.

Tarsus Daha Önce de Gündemdeydi

“Sana Tuvalet Temizlettiririm” başlığıyla yayımladığımız haberde sendikasının sivil kıyafet eylemine katılan Eğitim Sen’li çalışanın Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından “Sana tuvalet temizlettiririm”, “Gey olduğun için mi küpe takıyorsun?” sözleriyle tehdit edildiği ve hakarete uğradığı iddia edilmişti.

“Sana Tuvalet Temizlettiririm”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.