» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Tarsus MEM’den Bir Garip Yazı

A+  A- Tarsus MEM’den Bir Garip Yazı

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü‘nün, bir şikayet dilekçesini ilgi tutarak kurumlara gönderdiği yazı tepki çekti.

Yazıda söz konusu şikayet dilekçesinde öğretmenlerin derse serbest kıyafetle gittiği ve önlem alınması istenmekte.

Öğretmenler Lakayıt Giyimli

Öğretmenlerin kurumlara serbest kıyafetle gidiyor olmaları yazıda “Okullarımızda eğitim veren öğretmenlerin traşsız, uzun saçlı, lakayıt giyimli oldukları” şeklinde ifade edilmekte.

Öğrenciler Adeta Çapulcu

Aynı şikayette dile getirildiği belirtilen “öğrenciler adeta çapulcu” ifadelerinin resmi yazıda yer almasına eğitimciler tepki gösterdi.

Yazıda öğrencilerle ilgili olarak “öğrencilerin ise adeta çapulcu, saygısız oldukları ve ahlak kurallarına uymadıkları” denmekte.

Okul Çevresiyle İlgili Şikayetler

Yine yazıya dayanak gösterilen şikayette okul çevresindeki bazı sorunlar da dile getirilmekte. Yazıda “Okulların çevresinde tinerci ve balicilerin gezdikleri, tek tek sigara satanlar, esrar, hap ve eroin satanların olduğu” belirtilmekte.

Okullar Terör Kıskacında

Şikayet yazısında Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okulların “terör kıskacında” olarak tanımlanması ve bu ifadelerin yine Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazısında yer alması manidar bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa DEMİR imzasıyla yayımlanan yazıda şikayete konu olan durumlarla ilgili önlem alınması istenmekte.

İşte o yazı;

tarsus-mem-sikayet-yazisi

 

http://tarsus.meb.gov.tr/media/zincir/2013_11_25_7534_Scan1.PDF

Öğretmenler Tepkili

Tarsus’ta son zamanlarda Eğitim Sen üyesi öğretmenlerin okullara serbest kıyafetle gitmeye başlamış olması sonucu bu yazının yayımlandığı iddia edilmekte.

Serbest kıyafetin lakayıtlık olarak nitelendirilmesinin ardından öğrencilerin çapulculuk, saygısızlık ve ahlaksızlıkla itham edilmeleri, terör kıskacında olduklarının belirtilmesi, bu durumların serbest kıyafet eylemi yapan öğretmenlerle ilişkilendirilmeye çalışıldığı izlenimi yarattığı belirtildi.

Tarsus Daha Önce de Gündemdeydi

“Sana Tuvalet Temizlettiririm” başlığıyla yayımladığımız haberde sendikasının sivil kıyafet eylemine katılan Eğitim Sen’li çalışanın Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından “Sana tuvalet temizlettiririm”, “Gey olduğun için mi küpe takıyorsun?” sözleriyle tehdit edildiği ve hakarete uğradığı iddia edilmişti.

“Sana Tuvalet Temizlettiririm”

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 25 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Tarsus MEM’den Bir Garip Yazı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. Mahmutiscann

  "HEM Geziyor HEM Öğreniyoruz" SODES projesi kapsamında öğrencilerimiz Tarsus'u gezdi. @tcmeb @ziyaselcuk @oerdem42… https://t.co/wgRXoFwWjP

 1. NAmbaroglu

  Mesleki Tanıtma ve yönlendirme faaliyetlerimiz içinde yer alan ulusal basında yaptığımız 6764 sayılı kanun hakkında… https://t.co/FFVci6MBFp

 1. NAmbaroglu

  Engelli kardeşlerimize cilt ve saç bakımı yaptık. (arşiv) Nurettin AMBAROĞLU Tarsus MEM MÜDÜRÜ @tcmeb… https://t.co/MMdzxWYuU9

 1. NAmbaroglu

  https://t.co/2MBdS4dwFs Kurumsal Web sayfamız. Nurettin AMBAROĞLU Tarsus MEM MÜDÜRÜ @tcmeb @muhteremkurt33… https://t.co/injeEiAah9

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3