» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Tayin Hakkı İsteyenleri Azarladı

A+  A- Tayin Hakkı İsteyenleri Azarladı

Erciş’te konuşan Erdoğan, deprem bölgesinden tayin isteyen devlet memurlarına sert çıktı. “Bunlar bizim kederde, üzüntüde bir, beraber olacağımız günler. Elele vereceğiz bu günleri atlatacağız. Herkes görevine devam edecek” dedi.

Erdoğan, “Buralardaki üniversite öğretim üyeleri, devlet dairelerinde memurları, kimse bizden Van’ı ‘terk etme’ gibi bir şey istemesin. Eğer üniversite öğretim üyeliğini bırakacaksa onu bilemem. Ama ‘Van Yüzüncüyıl’ı bırakayım da bir başka devlet üniversitesine gideyim’ diye böyle bir şey bekliyorsa kusura bakmasın bizden böyle bir şey beklemesin, bunlara müsaade etmeyiz” dedi.

“BİRÇOK HATALARIMIZ YANLIŞLARIMIZ VAR”

Erdoğan sözlerine; “Size bazı gerçekleri söyleyeceğim. Ben sizin hizmetkarınızım, arkadaşlarım da aynı şekilde. Biz bu millete efendi olmaya gelmedik, biz hizmetkar olmaya geldik. 9 yıl önce neredeydik, bugün Türkiyemizi nereye getirdik; bu bir değerlendirme. Türkiyemizi çok daha iyi bir noktaya getireceğiz. Fakat bütün bu süreç içerisinde tabii birçok hatalarımız var, millet olarak yanlışlarımız var. Zemin etütleri yapılmadan inşaatlarımızı yaparken, kamu inşaatları da buna dahil vatandaşların inşaatları da buna dahil, maalesef burada ciddi yanlışlarımız var.” diye devam etti.

AĞZI OLAN KONUŞUYOR!

Başbakan Erdoğan; “‘Erciş il olsun’ diyenler; Hakkari’yi il yaptıkları zaman Hakkari ne oldu? Hakkari şu an Erciş’ten daha mı iyi? ‘Van büyükşehir olsun’ dedik, belediye seçimlerine Van büyükşehir olarak giriyor. Van büyükşehir olduğu zaman, Erciş Van’ın bir ilçesi olacak. İmkanlar o zaman daha da artacak.” dedi.

Erdoğan; “Buranın afet bölgesi ilan edilmesi ne demek biliyor musunuz? Bundan sonra burada ne imar yapabilirsiniz, ne iskan yapabilirsiniz, ne de mevcut bulunan evinize bir çivi çakabilirsiniz, demektir. Bunu biliyor musunuz? Ağzı olan konuşuyor.” dedi.

Van’ın afet bölgesi ilan edilmesiyle yapılacak tüm evlerin ve tüm maddi kayıpların devlet tarafından karşılanması gerektiğini, bu yüzden afet bölgesi ilanı istedikleri konusunda sesini duyurmaya çalışanları duymazdan gelen Erdoğan, “bu salon toplantısı değil, açık hava mitingi, karşılıklı konuşursak olmaz” diyerek tepki gösteren depremzedeleri susturdu.

TAYİN İSTEYENLERE TEPKİ

“Buralardaki üniversite öğretim üyeleri, devlet dairelerinde memurları, kimse bizden Van’ı ‘terk etme’ gibi bir şey istemesin. Eğer üniversite öğretim üyeliğini bırakacaksa onu bilemem. Ama ‘Van Yüzüncüyıl’ı bırakayım da bir başka devlet üniversitesine gideyim’ diye böyle bir şey bekliyorsa kusura bakmasın bizden böyle bir şey beklemesin, bunlara müsaade etmeyiz” dedi.

“Eğer bu ülkede profesörü, doçenti, akademisyeni eğer bu tür şeylerde terki diyar ederse benim vatandaşım ne yapacak? Önce bunu bizler katlanmamız lazım. Aynı şekilde devlet dairelerindeki memurlara söylüyorum onlar da bizden bu tür şeyler beklemesinler. Onlar da görevine devam edecekler. Bunlar, bizim kederde üzüntüde bir beraber olduğumuz günlerdir. Sürekli beraber olacağız. Ele ele, omuz omuza vereceğiz ve Allah’ın izniyle bugünleri de aşacağız.”

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 12 Kasım 2011 tarihinde eklenmiştir. "Tayin Hakkı İsteyenleri Azarladı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. cesimzeydan

  #coronavirus Mûsâ tayin ettiğimiz vakit ve yerde bulunmak üzere kavminden yetmiş adam seçti. Onları o müthiş depr… https://t.co/wknY1kX7Iy

 1. bigosum

  Sakaryaya cicek sepeti gonderimi yok mu ya bu kdr mi allahin unuttugu yer bi de tayin istiycem oraya diyorum allahi… https://t.co/7hLyj8IqVa

 1. balabansedat1

  Saat 00;23 hâlâ bizim avize sallanıyor..evi barki toparlicam fay hattı olmayan bir yere tayin isticem Bu Kırkağaç… https://t.co/D7fZgawXAh

 1. MrEnginar

  @Terimizim2 @Kandilli_info Memlekette o kadar çok deprem oluyor ki, insanlar artık hissettikleri ile eski depremler… https://t.co/HKY1GCn1ak

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8