Tekin: “Bilal MEB’in Nasıl Sıfırlanacağı İle de Meşgul”

Gürsel Tekin’in gündeme getirdiği çok ses getirecek iddialarla ilgili olarak Taraf Gazetesi‘nin haberi…

CHP Genel Sekreteri Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜRGEV yöneticilerine Bilal Erdoğan’ın konuşmalarını dinletti. “Bilal Erdoğan sadece parayı sıfırlamakla yetinmemiş, aynı zamanda milli eğitimin nasıl sıfırlanacağıyla da meşgul olmuş” diyen Tekin’in dinlettiği ses kaydında Bilal Erdoğan, şu talimatı veriyor: “Yeni planlanan okulları kız ya da erkek olarak planlamayalım. Hem kız hem erkek olarak gelen projeler oluyor. Onları ortaokul ve lise diye çevirelim. Artık düz lise de düşünmeyelim…”

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da katıldığı iddia edilen ve imam hatip liseleri, imar gibi konuların konuşulduğu toplantının ses kaydını dinletti. Tekin, “Bilal Erdoğan sadece paraları sıfırlamakla kalmamış aynı zamanda MEB’in nasıl sıfırlanacağı ile de meşgul olmuş, onunla da yetinmemiş büyük şehirlerde TÜRGEV ve çeşitli vakıflara arsaları imar uygulamalarını nasıl olup olmayacağı organizasyonunu kendisi yaptığı çok net şekilde ifade ediliyor” dedi.

“MEB YOK BİLAL VAR”

Gürsel Tekin, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Bilal Erdoğan’ın da katıldığı iddia edilen toplantıya ilişkin ses kaydını dinletti. Tekin, “Zannederdik ki Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanı varmış, Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanı yok. Türkiye’nin Bilal’i varmış. Eğitime de Bilal karar veriyormuş.” diye konuştu. Toplantılarda ne için ve nasıl kararlar alındığına vurgu yapan Tekin, “İmam Hatip Okulları, Karma Eğitim, Kılık kıyafet, arsa tahsisi, imar planlaması ve okul yöneticileriyle koordinasyon ve atamalar konuları ile ilgili kararlar alınıyor.” açıklamasında bulundu. Tekin, “Bilal Erdoğan sadece paraları sıfırlamakla kalmamış aynı zamanda MEB’in nasıl sıfırlanacağı ile de meşgul olmuş, onunla da yetinmemiş büyük şehirlerde TÜRGEV ve çeşitli vakıflara arsaları imar uygulamalarını nasıl olup olmayacağı organizasyonunu kendisi yaptığı çok net şekilde ifade ediliyor.” diye konuştu.

10 Ağustos’ta seçime giderken milletin adamlarının milleti nasıl soyduğu MEB’i nasıl darmadağın ettiği kızlı erkekli yurtların tartışma konusu olduğuna dikkat çeken Tekin, “Zannederdik ki Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanı varmış, Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanı yok. Türkiye’nin Bilal’i varmış. Eğitime de Bilal karar veriyormuş.” ifadesinde bulundu.

EĞİTİME NASIL DİZAYN VERECEĞİNİN TALİMATINI VERİYOR

Gürsel Tekin daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Gazetecinin bu arazilerin MEB’e ait olup olmadığının sorusu üzerine Tekin, “Hayır, Milli Eğitim görevlileriyle toplantılar yapıyor. Eğitime nasıl dizayn vereceğinin talimatını veriyor. Millete ait yani kamuya ait yerlerin Bilal Bey’e söylediğini, Bilal Bey’in de bu imar uygulamalarını gerekli yetkili ile konuşup bazı maddelerin din iman adına kullanılmış. Bir tarafta dini tarif ediyorlar. Bir tarafta da imansızlığın nasıl olup olmayacağının tarifini çok somut bir şekilde tarif ediyorlar.” diye konuştu.

İŞTE O TAPELER

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, basın toplantısında Bilal Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜRGEV yöneticilerinin bulunduğunu konuşma tapesini dinletti. Söz konusu ses kaydında en dikkat çekici noktalardan biri Bilal Erdoğan’ın kızlı-erkekli karma eğitime karşı çıktığı sözleri… – Haber kaynağı: Taraf

Konuşma kayıtları için haberin devamı:

http://www.taraf.com.tr/haber-tekin-bilal-mebin-nasil-sifirlanacagi-ile-de-mesgul-160817/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.