» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Telefonunuzun SAR Değeri Kaç?

A+  A- Telefonunuzun SAR Değeri Kaç?

Çok sık gündeme gelmese de, cep telefonu alırken çoğu zaman dikkate alınmasa da telefonların sahip olduğu Özgül Soğurma Değeri (SAR) sağlığımız için çok önemli.

SAR değeri kısaca akıllı telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarını göstermektedir.

Bir çok kişi akıllı telefon alırken fiyat, fonksiyon, işletim sistemi, tasarım vb. temel özellikleri dikkate almakta. SAR değeri büyüdükçe telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarı artmakta ve maruz kalınan radyasyon sağlık açısından büyük sorunlar yaratmakta.

Ürün reklamlarında ve ürün ambalajında çoğu zaman yer almayan SAR değeri konusunda dünyada belirlenen belli standartlar mevcut.

Uzmanlar SAR değerinin en fazla 1.00 W/kg olması gerektiğini açıklamakta. Ancak dünyada temel alınan ve uygulanan yasal SAR sınırı 2.00 W/kg.

Siz de listemizde yer alıyorsa telefonunuzun SAR değerini öğrenebilirsiniz.

En yüksekten düşüğe doğru sıralama…

Nokia Lumia 820

SAR değeri: 1,28 W/kg

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, TEKNOLOJİ kategorisi altında 1 Temmuz 2014 tarihinde eklenmiştir. "Telefonunuzun SAR Değeri Kaç?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. guldenercoskun

  RT @YEkmekcom: Telefonlardaki SAR değeri nedir? https://t.co/IayLYXk8xq https://t.co/RwsRBMJ3iC

 1. hocafaktoru

  @W41N1ZxA7Ct9 Şurada alenen yalan var ya. QC işlemci olanın sar değeri 0.300'lü seviyede ayrıca 3G üzerinden görünt… https://t.co/qwoxo4SKha

 1. LuisLopez2d

  @friggien iPhone 8 Plus Sar Değeri : 1.39 W/Kg

 1. aktuelinternet

  Sar Değeri Yüksek Telefonlar https://t.co/HpKB4yh6ax #teknoloji̇

 1. YagmurrOfficial

  RT @TeknolojiYerim: Telefonlarda ki Sar değeri nedir ? İnanılmaz zararları nelerdir ? Mutlaka Okuyun... https://t.co/AYjX7082GY

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6