» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

TEOG Sonuçları Açıklanıyor

A+  A- TEOG Sonuçları Açıklanıyor

TEOG sınav sonuçları bu geceden itibaren açıklanabilir. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı sonuçları açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 8’inci sınıf ortak sınav sonuçları 20 Ocak‘ta açıklanacak.

Kasım ayından yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nın (TEOG) sonuçlarının yarıyıl tatiline az bir zaman kalmasına rağmen açıklanmamış olması, başta öğrenciler olmak üzere veli ve eğitimcilerin tepkisini çekmekteydi.

Yaklaşık 1 milyon 300 bin öğrencinin sabırsızlıkla beklediği TEOG sınav sonuçları nihayet açıklanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre TEOG sınav sonuçları Pazartesi günü açıklanacak.

TEOG Sonuç Sayfası

TEOG Sınav Sonuçlarına http://oges.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

TEOG sınav sonuçlarının bu akşamdan itibaren siteden açıklanması da ihtimal dahilinde görülüyor. TEOG sınav sonuçlarının bu gece 00.00‘dan itibaren MEB’in sınav sonucu açıklama sistemine aktarılması bekleniyor.

Sınav sonuçlarının MEB’in sistemine aktarılmasıyla birlikte öğrencilerin sonuçlarına ulaşabileceği belirtiliyor.

Seviye Belirleme Sınavı‘nın (SBS) yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavına 1 milyon 300 bin öğrenci girmişti.

6 dersten yapılan merkezi yazılı sınavlardan alınan puanlar, hem karne notu olarak değerlendirilecek hem de liselere girişte esas alınacak.

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SINAVLAR kategorisi altında 19 Ocak 2014 tarihinde eklenmiştir. "TEOG Sonuçları Açıklanıyor" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8