» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Tim Kurmadım, Kasıt Var”

A+  A- “Tim Kurmadım, Kasıt Var”

Antalya’da kısa etek ve tayt giyen kız öğrencileri caydırmak için erkek öğrencilerden oluşan ‘taciz timi’ kurduğu iddia edilen Almanca öğretmeni Filiz G., ilk ifadesini verdi, suçlamaların tümünü reddetti.

Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde kısa etek ve tayt giyen kız öğrencileri caydırmak amacıyla erkek öğrencilerden oluşan ‘taciz timi’ kurduğu iddia edildikten sonra müdür yardımcılığı görevinden alınarak başka bir okula gönderilen Almanca öğretmeni Filiz G’nin ifade süreci tamamlandı.

İfadesinde tüm suçlamaları reddeden Filiz G., kendisinin bir kız, bir erkek çocuk sahibi olduğu vurgusu yaptı. Soruşturma sürecinde ayrıca 52 öğretmen ve öğrencilerin ifadeleri alındı.

SENDİKAL ÇATIŞMA

Filiz G.’nin ifade süreci hakkında bilgi veren Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, süreci yakından takip ettiklerini belirterek, “Hocamız kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Ayrıca kendisinin de bir anne olduğu vurgusunu yaptı. Öğretmenler Kurulu toplantısında tutulan tutanakların başka sendikalara üye öğretmenler tarafından kasıtlı olarak kaleme alındığı iddiaları da gündeme gelmişti ancak bunlara ifadede yer verilmedi” dedi.

SÜREÇ TAMAMLANIYOR

Art niyet ve sendikal çatışma ihtimalini göz önünde bulundurduklarını vurgulayan Çoban, “Art niyet sonucu sendikal çatışma çekincemiz var. Bu konudaki gerçekler soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. Öğrenci ve öğretmenlerimizin ifadeleri alındı. Son olarak Filiz hocamız ifade verdi. Bundan sonraki süreçte idarecilerin bilgisine başvurulacak. Hocamın bir bayan olarak böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

KENDİSİ DE BİR ANNE

Filiz G.’nin kız çocuğu sahibi olduğuna vurgu yapan Çoban, şöyle dedi: “Hocamız iddiaları kesinlikle reddetti. ‘Ben bir bayan olarak nasıl böyle bir şey diyebilirim, bunu kız çocuklarımıza nasıl yapabilirim, benim de kız çocuğum var. Böyle bir şey deme ihtimalim yok. Burada ya yanlış anlaşılma, ya kasıt var’ dedi.

SIZDIRMA SORUŞTURMASI

Biz toparlanması için yıllık izin haklarını kullanmasını istedik. Şu an izinde. Psikolojik destek alıp almadığını bilmiyoruz ancak böyle bir desteğe kesinlikle ihtiyacı var. Ayrıca tutanakların sızdırılması konusu ayrı bir olay. Bu suçtur. Burada vaka olmuş, olmamış çok önemli değil. Böyle bir suç işlenmişse bu suçla ilgili de muhakkak soruşturma açılacaktır. Bu konuda devlet mekanizması işletilmezse devreye gireceğiz.” -hürriyet

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 13 Mart 2015 tarihinde eklenmiştir. "“Tim Kurmadım, Kasıt Var”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4