“Tim Kurmadım, Kasıt Var”

Antalya’da kısa etek ve tayt giyen kız öğrencileri caydırmak için erkek öğrencilerden oluşan ‘taciz timi’ kurduğu iddia edilen Almanca öğretmeni Filiz G., ilk ifadesini verdi, suçlamaların tümünü reddetti.

Kepez Atatürk Anadolu Lisesi’nde kısa etek ve tayt giyen kız öğrencileri caydırmak amacıyla erkek öğrencilerden oluşan ‘taciz timi’ kurduğu iddia edildikten sonra müdür yardımcılığı görevinden alınarak başka bir okula gönderilen Almanca öğretmeni Filiz G’nin ifade süreci tamamlandı.

İfadesinde tüm suçlamaları reddeden Filiz G., kendisinin bir kız, bir erkek çocuk sahibi olduğu vurgusu yaptı. Soruşturma sürecinde ayrıca 52 öğretmen ve öğrencilerin ifadeleri alındı.

SENDİKAL ÇATIŞMA

Filiz G.’nin ifade süreci hakkında bilgi veren Eğitim Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban, süreci yakından takip ettiklerini belirterek, “Hocamız kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. Ayrıca kendisinin de bir anne olduğu vurgusunu yaptı. Öğretmenler Kurulu toplantısında tutulan tutanakların başka sendikalara üye öğretmenler tarafından kasıtlı olarak kaleme alındığı iddiaları da gündeme gelmişti ancak bunlara ifadede yer verilmedi” dedi.

SÜREÇ TAMAMLANIYOR

Art niyet ve sendikal çatışma ihtimalini göz önünde bulundurduklarını vurgulayan Çoban, “Art niyet sonucu sendikal çatışma çekincemiz var. Bu konudaki gerçekler soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. Öğrenci ve öğretmenlerimizin ifadeleri alındı. Son olarak Filiz hocamız ifade verdi. Bundan sonraki süreçte idarecilerin bilgisine başvurulacak. Hocamın bir bayan olarak böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

KENDİSİ DE BİR ANNE

Filiz G.’nin kız çocuğu sahibi olduğuna vurgu yapan Çoban, şöyle dedi: “Hocamız iddiaları kesinlikle reddetti. ‘Ben bir bayan olarak nasıl böyle bir şey diyebilirim, bunu kız çocuklarımıza nasıl yapabilirim, benim de kız çocuğum var. Böyle bir şey deme ihtimalim yok. Burada ya yanlış anlaşılma, ya kasıt var’ dedi.

SIZDIRMA SORUŞTURMASI

Biz toparlanması için yıllık izin haklarını kullanmasını istedik. Şu an izinde. Psikolojik destek alıp almadığını bilmiyoruz ancak böyle bir desteğe kesinlikle ihtiyacı var. Ayrıca tutanakların sızdırılması konusu ayrı bir olay. Bu suçtur. Burada vaka olmuş, olmamış çok önemli değil. Böyle bir suç işlenmişse bu suçla ilgili de muhakkak soruşturma açılacaktır. Bu konuda devlet mekanizması işletilmezse devreye gireceğiz.” -hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.