» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

TMMOB Üyeleri Ankara’ya Akacak

A+  A- TMMOB Üyeleri Ankara’ya Akacak

Mühendis, mimar ve şehir plancıları yarın Ankara’da TMMOB mitinginde buluşacaklar. Mesleki taleplerini Sıhhiye Meydanı’nda dillendirecek olan TMMOB üyeleri diğer yandan bağımsız ve demokratik bir ülkede kardeşçe yaşama dileklerini alana yansıtacaklar. “Haklarımız, geleceğimiz, halkımız, ülkemiz için Ankara’dayız” diyen mühendis, mimar ve plancılar, yarın saat 10.00’dan itibaren Tren Garı’nda toplanmaya başlayacaklar. Buradan Sıhhiye’ye yürüyecek olan TMMOB üyeleri güvencesiz çalışmaya, taşeronlaştırmaya ve sendikasızlaştırmaya “hayır” diyecek.

Hükümetin TMMOB yasasına yönelik siyasi müdahale girişimlerine tepki gösterecek olan TMMOB üyeleri, iş kazalarında daha fazla meslektaşlarını yitirmemek için “İnsan odaklı işçi sağlığı ve iş güvenliği” talebini yükseltecekler. TMMOB üyeleri kentlerin, ormanların, derelerin, madenlerin kâr hırsıyla yağmalanmasına da “dur” diyecek.

Demokratik, parasız eğitim, özerk üniversite talebiyle alana çıkacak olan geleceğin mimar ve mühendisleri nitelikli meslek eğitiminin önündeki engellerin kaldırılmasını isteyecekler. Kadın üyeler de, her türlü cinsiyet ayrımcılığına karşı TMMOB mitinginde olacaklar.

MİTİNGE ÇAĞRI

TMMOB Kocaeli İKK dün İzmit Yürüyüş Yolu güzergahında Belediye İş Hanı önünde düzenlediği basın açıklaması yaparak mitinge katılım çağrısı yaptı. Açıklamayı okuyan TMMOB İKK ve MMO Kocaeli Şube Başkanı Nedim Kara “Halkımız, haklarımız geleceğimiz için yapacağımız mitinge emekten demokrasiden yana tüm güçleri davet ediyoruz” dedi.

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu da Alsancak Kıbrıs Şehitliğinde yaptığı açıklama ile Ankara’da yapılacak mitinge çağrı yaptı. TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ferdan Çiftçi, “ Bizler mimar, mühendis ve şehir plancıları olarak AKP’nin sınırsız sömürüsüne, baskısına ve zorbalığına karşı, eşit nitelikli parasız sağlık hakkı için, özerk ve demokratik üniversite için, gericiliğe karşı aydınlık için, ailelerimizle, dostlarımızla 15 Mayıs’ta Ankara Sıhhiye Meydanı’ndayız” dedi.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "TMMOB Üyeleri Ankara’ya Akacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9