» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Torba Yasa Affında Son Gün

A+  A- Torba Yasa Affında Son Gün

Katkı ve öğrenim kredisi affına başvuruda son gün. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında başvuru süresi yarın akşam (31 Mayıs 2011) sona eriyor.

Bazı Kamu Alacakların Yeniden Yapılandırılmasını da kapsayan 6111 sayılı Kanunun 25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe girmesiyle başlayan yeniden yapılandırma süreci tamamlanıyor.

Kanunun kesinleşmiş alacaklar, kesinleşmemiş veya dava safhasında bulunan amme alacakları, gelir, kurumlar ve katma değer vergisi matrah artırımı ile gelir ve kurumlar vergisinde stopaj artırımlarıyla ilgili hükümlerinden yararlanmak isteyenler, yarın mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunabilecek.

İlk taksit ödemesi ne zaman yapılacak? Aşağıda…

Bu maddelere göre yapılandırılan alacaklara ilişkin ilk taksit ödeme dönemi ise (peşin ödeme seçeneği tercih edilmiş olanlar dahil) 30 Haziran 2011 tarihinde sona erecek.

SSK ve Bağ-Kur prim borçları ile yapılandırma kapsamına alınan diğer borçların yapılandırılması başvuruları da yarın son (31 Mayıs 2011) bulacak.

6111 Sayılı Kanunda, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında vatandaşa 2 Mayıs 2011 tarihine kadar başvurma hakkı tanınmıştı. Ancak daha sonra Kanunun Bakanlar Kuruluna verdiği yetki çerçevesinde, söz konusu süre, 31 Mayıs 2011 tarihine kadar uzatılmıştı.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 30 Mayıs 2011 tarihinde eklenmiştir. "Torba Yasa Affında Son Gün" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. can

    İyi günler Sn.Admin

    Bir sorum olacak.Ben bu torba yasası başlangıcı olan şuabat ayından, bitim olan mayıs sonuna kadar başvuramadım.Sebep olarakta Şubat-temmuz arasında gemide yurtdışında çalışmaktaydım.Acaba kanunda bu durumuma uygun olarak yapabileceğim bir seçenek varmıdır? Yani istesemde gelecek yada başvurabilecek bir durumda değildim. Yurtdışında olduğumu ve gemide çalıştığım belgelerle durumumu belgelendireceğim ve yasadan yararlanmamı sağlayabilecek bir merci varmısır?

    Teşekkürler

    • Merhaba Can, maalesef yapılandırmada mazeretle ilgili herhangi bir açıklama bulunmamaktaydı. Genellikle sizin durumunuzda olanların yakınlarını başvuruları kişisel başvuru olarak kabul edilmişti. Bunun dışında herhangi bir kolaylık göstereceklerini sanmıyorum. Yapılandırmaya ait ödeme planı çıktığı ve bu plana göre zaten belli bir gecikme yaşadığınız için yapılabilecek birşey olmadığını düşünüyorum.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5