» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Torba Yasa Yayımlandı

A+  A- Torba Yasa Yayımlandı

Torba Yasa Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bir süredir yayımlanması beklenen kısaca Torba Kanun olarak adlandırılan “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Ve Diğer Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” artık yürürlükte.

Kanunla ilgili olarak merak adilen konular daha sonra değerlendirilecektir.

Kanun No: 6111 – Kabul Tarihi: 13/2/2011

Torba Yasa’ya Resmi Gazete’den ulaşmak için tıklayınız.

Öğrenim Kredisi Faiz Affı (En Güncel Haber – 26.02.2011)

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 27 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "Torba Yasa Yayımlandı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. aydın

  torba yasasından vergi mükellefi olupta bagkurlu olmayanlar bagkur yapılandırmasından faydalanıyormu

 2. betül

  vergi dairesinde gözükmüyor kyk gönderdik diyor daha borcumu bulamazken nasıl ödeyeceğim anlamadım gitti

  • admin

   Henüz ilgili ödeme sisteminin sağlıklı çalışmayabileceğini, sistemin oturmasının biraz zaman alabileceğini göz önüne almalısınız.

 3. arfa

  merhabalar resmi olarak af geldimi.başvurumuzu yapabilirmiyiz.ne kadar zaman zarfında başvuru yapabiliriz.kyk da hiçbir acıklama yok.tşk ederim

 4. hasan

  bu kanun kapsamında öğrenim ve harç kredisi geri ödemesi affından yararlanmak için nereye ve nasıl başvurulacağı hakkında bir bilgi verirseniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

  • admin

   Size en yakın vergi dairesinden bilgi alabilirsiniz. Tarafımızda, şu ana kadar vergi dairelerine “ödeme ekranı” ile ilgili yetki verilmediği duyumu mevcuttur.

 5. Fatih

  resmi gzetede yayınlana torba yasa metninin öğrenim kredisi
  ile ilgili olan kısmını okudum. fakat burada af kapsamına giren sadece 2009 yılında af için başvuruda bulunanlarmı yoksa herkesmi tam olarak anlayamadım. bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

  • admin

   Konuyla ilgili olarak farklı yorumlamaları en güncel haberimizde dile getirdik. Maalesef henüz resmi bir açıklama ya da yorum yok!

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6