» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Torba Yasa’dan Nasıl Yararlanılacak?

A+  A- Torba Yasa’dan Nasıl Yararlanılacak?

Torba Yasa ödeme başvuruları ne zaman başlayacak? Ödemelerde taksit imkânı var mı?

Vergi borçlarında tarih 31.12.2010‘dur. Yani, 31.12 2010 tarihine kadar vadesi geldiği halde ödenmemiş kamu alacakları af kapsamındadır.

BAŞVURU NE ZAMAN?

Kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonuna kadar alacaklı idareye başvuruda bulunulması gerekiyor.

Torba Yasa‘nın Şubat ayı içerisinde resmi gazetede yayımlanacağını varsayarsak, başvurular Nisan ayının sonuna kadar yapılabilecektir.

Son 5 yıl içinde ortalama %75‘lik bir indirim söz konusudur. Ayrıca bu hükümlerden bu şekilde yararlanılması durumunda vergi cezaları da tamamen kalkmaktadır.

(Haberimiz en kısa sürede yeni bilgilerle güncellenecektir. Haberimizi zaman zaman takip ediniz.)

TORBA YASA AFFINA İLİŞKİN BİLGİLER aşağıda!


Öğrenim Kredisi Faiz Affı (En Güncel Haber – 26.02.2011)

1- Faiz nasıl belirlenecek?
Ödemelerin taksitle yapılması halinde; TEFE/ÜFE dahil oluşan yeni borç rakamına yıllık olarak yüzde 5 faiz uygulanacaktır. Kanunun kesinleşmiş alacaklara ilişkin hükümlerinden yararlanılabilmesi için; dava açılmaması, açılmış davalardan vazgeçilmesi, kanun yollarına başvurulmaması şarttır.

2- Taksit imkânı var mı?
Ödemelerin taksitle yapılması halinde; TEFE/ÜFE dahil oluşan yeni borç rakamına yıllık olarak yüzde 5 faiz uygulanacaktır.

3- Ödemelere uyulmaması
Bir takvim yılında ikiden fazla taksitin zamanında ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda ödenmeyen kısım için artık af kapsamında kalmak mümkün olmamaktadır.

Bir takvim yılında aksatılan taksit sayısı iki veya daha az ise, aksatılan taksit veya taksitler en geç son taksiti izleyen ayın sonuna kadar gecikme zammı ile birlikte ödenmek zorundadır.

HT Ekonomi

Sitemizdeki; Torba Yasa, Öğrenim Kredisi Faiz Affı, Katkı Kredisi Affı, Faiz affı başvuru dilekçesi, EK:2/A ile ilgili tüm habere ulaşmak için tıklayınız.

 

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 18 Şubat 2011 tarihinde eklenmiştir. "Torba Yasa’dan Nasıl Yararlanılacak?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ozcan

  ek:2/A dilekçe örneği için

  http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.php

  adresine gidin ve sağ üstteki arama kısmına ek:2/A yazın.

  listede ikinci sıradaki link dilekçeyi içeriyor.

 2. gamze

  ya bu ögrenı ve katkı borclarını ödemek için hangı neredeki dilekceyı doldurcaz form 2/a nedir nerdedir nasıl yapcaz offf yaaa çözemedimm

 3. adem

  Bu konuyla ilgili bir başvuru formu ya da dilekçe örneği ekte sunabilirseniz çok sevinirim…. Haberden ziyade müjde özelliğinde bu açıklama… Teşekkürler…

  • admin

   Ödeme için büyük ihtimalle Bakanlığın yayımlayacağı matbu dilekçeler kullanılacaktır. Bu dilekçelerin yayımlanması için ise gerekli tüm yasal düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Kıs süre içerisinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

 4. muharrem

  Sayın admin öğrenim kredisi affı çıktımı çıkmadı? Bir türlü çözemedim

 5. serkan korkmaz

  ne demek şimdi bu başlık öğrenim kredisi ama haberde böyle bir ifade yok. af var mı? torba yasada öğrenim kredisi ve katkı kredilerine af geldimi?

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8