» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

TRT’nin Dizisi TRT’yi Eleştirdi

A+  A- TRT’nin Dizisi TRT’yi Eleştirdi

TRT‘nin absürt komedi dizisi ‘Leyla ile Mecnun’u izleyenler şoke oldu. ‘Erdal’ karakterinin, elektrik faturalarından kesilen TRT payını eleştirmesi ve ‘Yuh arkadaş, para kolay mı kazanılıyor’ demesi izleyenleri şaşırttı.

TRT’de yayınlanan ‘Leyla ile Mecnun’un son bölümünde enteresan sahneler… Dizide Cengiz Bozkurt ‘un canlandırdığı ‘Erdal’, elektrik faturasını incelerken TRT payını görünce sinirlendi.

YUH ARKADAŞ, PARA KOLAY MI KAZANILIYOR?

Kesilen yüzde 2 paya ‘Yuh arkadaş, para kolay mı kazanılıyor’ diye tepki gösterdi ve TRT binasına gitti. Burada girdiği ilk odada, sandalyelere halatla bağlanan 3 takım elbiseli adama, ‘Oyuncularınız dizilerde ‘lan, inek, eşek’ diyemez, gerekirse ‘at ya da kunduz’ desinler’ şeklinde konuşan bir yöneticiyi gördü ve şaşkınlık içerisinde oradan ayrıldı.

Gittiği bir başka odadaki yaşlı memurun ölmüş olduğunu fark eden Erdal, son durağı ise yıkık dökük bir bina olarak gösterilen ‘Türk Devlet Daireleri Şikayet Kurumu’ oldu. Binanın içine giren Erdal, koridorda elinde dosyalarla ayakta duran bir iskelet ve kafataslarıyla karşılaştı.

Sonunda başvurusunu yapacağı kişiyle karşı karşıya gelen ve ‘Buraya ulaşabilen tek kişi sizsiniz. Çok cesurmuşsunuz’ şeklinde bir cevap alan Erdal, ‘TRT için 20 yıldır kesilen paraları geri istiyorum. TRT izlemiyorum, hiç izlemediğim bir kanal için neden para ödeyeyim’ dedi.

Erdal iki şahit getir senden almayalım

TÜRK Devlet Daireleri Şikayet Kurumu’ndaki memurun istediği 2 dosya dolusu evrakı toplayan Erdal’dan, bu kez de TRT izlemediğine dair iki şahit istendi. İki şahidi bulan Erdal, kendisinden şahitlere şahit olacak 2 kişinin daha istenmesiyle şaşkına döndü.

Şahitlerin kendisinin TRT izlemediğini kanıtlaması için iki hafta boyunca evinde kalması gerektiğini istemesiyle hüsrana uğradı. Şahitlerle eve giden Erdal, eşi tarafından evden kovuldu. -Akşam

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 11 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "TRT’nin Dizisi TRT’yi Eleştirdi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. BirGun_Gazetesi

  TRT ‘tarafsız’ olduğu için ‘TRT payı’ ödüyormuşuz! https://t.co/zJsBz8JTdO https://t.co/sRL0HDjkHe

 1. LutfuTurkkan

  Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı kalksın diye kanun teklifi verdim. Yönetenlerin babasının çiftliğine çevi… https://t.co/G2Wpo8YdGl

 1. LutfuTurkkan

  Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı kalkmalı. İnsanların zar zor ödedikleri faturalardaki haraç gibi alınan b… https://t.co/jpRkxbryAv

 1. serenarslanoglu

  RT @BirGun_Gazetesi: TRT ‘tarafsız’ olduğu için ‘TRT payı’ ödüyormuşuz! https://t.co/zJsBz8JTdO https://t.co/sRL0HDjkHe

 1. Freedomofcommu

  RT @BirGun_Gazetesi: TRT ‘tarafsız’ olduğu için ‘TRT payı’ ödüyormuşuz! https://t.co/zJsBz8JTdO https://t.co/sRL0HDjkHe

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3