» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Tüm Dersler Tek Kitapta Toplanacak

A+  A- Tüm Dersler Tek Kitapta Toplanacak

Tüm dersler tek kitapta toplanacak. Bu sayede öğrencilerin ağır kitapları taşımasının önüne geçilmesi planlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki eğitim öğretim yılında dağıtılacak kitaplarda bu yeni modeli uygulayacak.

Buna göre, ilköğretimde hazırlanacak tek kitapta, Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe, Sosyal Bilgiler (Hayat Bilgisi) derslerinin ilk üniteleri yer alacak

İlköğretim Türkçe, Matematik, Hayat bilgisi, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji ile İngilizce ders ve öğrenci çalışma kitapları ikiye bölünecek.

Bakanlık, önümüzdeki yıl dağıtılacak kitaplar için bölünmüş olarak ihaleye çıkacak. Kitapların ön kapaklarında ders isimleri yerine “1. Kitap”, “2. Kitap” gibi isimler yer alacak.

Kitapların başında ve sonunda yer alan harita, kronoloji gibi veriler her kitabın arkasında olacak.

TOPLAM KAÇ DERS KİTABI OLACAK?

Ders kitapları temalar üzerinden ilköğretim 1, 2, 3, 4 ve 5. sınıflarda her sınıf için 2 kitap hazırlanacak.

Kitapların mevcut ortalama tek bir kitaptan biraz daha ağır olmasının beklendiği ancak bir öğrencinin günde ortalama çalışma ve ders kitabı ile birlikte 5 kitap taşıdığı düşünüldüğünde 5 kitaba göre çok daha az bir yük olacağı belirtildi.

Bakanlık bu sene derslere ait kitapları ikiye bölmüş ve o derse ait kitapları “1. Kitap, 2. Kitap” şeklinde ayırmıştı. Derse ait ders ve öğrenci çalışma kitapları bir arada sunulmuştu.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 19 Mart 2011 tarihinde eklenmiştir. "Tüm Dersler Tek Kitapta Toplanacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. türk dili

    Bence de mantıklı bir uygulama. Çocuklar kitapların, defterlerin altında eziliyorlar. Hammalık yaptırmamalıyız çocuklara.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6