Türban İlkokula Girdi

Orta öğretimdeki öğrencilerin türbanla derse girmesinin önünü açan yönetmelik değişikliğinin sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın sadece orta öğretimle sınırlı kalacağını söylediği türban serbestisi ilkokula kadar indi.

Samsun’un Terme İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atanan Cuma Arpacı’nın paylaştığı fotoğraf durumu birkez daha özetledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Arpacı’nın kişisel Facebook hesabına başı kapalı ilkokokul öğrencilerinin fotoğraflarını yayınladığına dikkat çekti ve “Cuma Arpacı, yayınladığı fotoğraftaki kız öğrencilerin başlarını kapatmalarını, şube müdürü olarak kendisi mi istemiştir” diye sordu.

Serter, Milli Eğitim Bakanı’nı göreve çağırdı.

CHP’li Serter’in Bakan Avcı’ya atamalar ve Terme İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü’ne ilişkin TBMM Başkanılğı’na verdiği soru önergesi şöyle:

1- Şube Müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan kaç şube müdürü (17.06.2014 tarihinden bu güne kadar) yeniden şube müdürü olarak atanmıştır?

2- Şube Müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan şube müdürleri (17.06.2014 tarihinden bu güne kadar) hangi il ya da ilçelerde yeniden göreve başlatılmıştır?

3- Şube Müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan şube müdürlerinden (17.06.2014 tarihinden bu güne kadar), yeniden göreve başlatılanların isimleri nedir? Bu kişiler hangi sendikalara üyedir?

4- Samsun ili, Terme ilçesi, Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, Cuma ARPACI kadrolu mu atanmıştır?

5- Samsun ili, Terme ilçesi, Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, Cuma ARPACI 16 Nisan 2014 tarihli kararnamesi ile mi atanmıştır?

6- Cuma ARPACI, 16 Nisan 2014 tarihinde şube müdürü olarak atanmasına rağmen, gidip göreve başlamadığı halde, şube müdürlüğü görevine, yeniden hangi yasal mevzuata dayanılarak atanmıştır?

Kaynak: Gerçekgündem.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.