» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Türban İlkokula Girdi

A+  A- Türban İlkokula Girdi

Orta öğretimdeki öğrencilerin türbanla derse girmesinin önünü açan yönetmelik değişikliğinin sonuçları ortaya çıkmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın sadece orta öğretimle sınırlı kalacağını söylediği türban serbestisi ilkokula kadar indi.

Samsun’un Terme İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atanan Cuma Arpacı’nın paylaştığı fotoğraf durumu birkez daha özetledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Arpacı’nın kişisel Facebook hesabına başı kapalı ilkokokul öğrencilerinin fotoğraflarını yayınladığına dikkat çekti ve “Cuma Arpacı, yayınladığı fotoğraftaki kız öğrencilerin başlarını kapatmalarını, şube müdürü olarak kendisi mi istemiştir” diye sordu.

Serter, Milli Eğitim Bakanı’nı göreve çağırdı.

CHP’li Serter’in Bakan Avcı’ya atamalar ve Terme İlçesi Milli Eğitim Şube Müdürü’ne ilişkin TBMM Başkanılğı’na verdiği soru önergesi şöyle:

1- Şube Müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan kaç şube müdürü (17.06.2014 tarihinden bu güne kadar) yeniden şube müdürü olarak atanmıştır?

2- Şube Müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan şube müdürleri (17.06.2014 tarihinden bu güne kadar) hangi il ya da ilçelerde yeniden göreve başlatılmıştır?

3- Şube Müdürlüğü sınavını kazandığı halde, yasal süresi içerisinde görevine başlamayan şube müdürlerinden (17.06.2014 tarihinden bu güne kadar), yeniden göreve başlatılanların isimleri nedir? Bu kişiler hangi sendikalara üyedir?

4- Samsun ili, Terme ilçesi, Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, Cuma ARPACI kadrolu mu atanmıştır?

5- Samsun ili, Terme ilçesi, Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne, Cuma ARPACI 16 Nisan 2014 tarihli kararnamesi ile mi atanmıştır?

6- Cuma ARPACI, 16 Nisan 2014 tarihinde şube müdürü olarak atanmasına rağmen, gidip göreve başlamadığı halde, şube müdürlüğü görevine, yeniden hangi yasal mevzuata dayanılarak atanmıştır?

Kaynak: Gerçekgündem.com

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 4 Ekim 2014 tarihinde eklenmiştir. "Türban İlkokula Girdi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
10