» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Türkiye’nin Gözbebeği İmam Hatipler

A+  A- Türkiye’nin Gözbebeği İmam Hatipler

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER), Twitter üzerinden “Baba beni imam hatibe gönder” sloganıyla başlattığı kampanyayla velileri çocuklarını imam hatip ortaokullarına kayıt ettirmeye çağırdı.

İmam hatip okullarına kayıtların cuma hutbelerine konu olması, ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’nin “Türkiye’nin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın” broşürleri hazırlamasının ardından; Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne Türkiye İmam Hatipliler Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından “Şimdi sıra bizde! Çocuklarımızı imam hatip okullarımıza kaydedelim” pankartı asıldı.

Cuma hutbesine dahi konu edildi

İmam hatip okullarına kayıt kampanyaları Türkiye’nin her yerine yayılıyor. Sakarya’da Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü cuma hutbesinde okulunu tanıttı. Kastamonu’da cuma hutbesinde imam hatip okullarının kayıtları duyuruldu.

İstanbul’da da aynı şekilde bir imam, cuma hutbesinde velilerin çocuklarını imam hatip ortaokuluna yazdırmalarını istedi. Ardından ÖNDER İmam Hatip Mensupları ve Mezunları Derneği, imam hatip okullarına ilişkin, “imam hatip liselerinin önündeki engeller kalkmıştır. İHL’den mezun olunca; hem dininizi üst düzeyde öğrenebilecek, hem de her çeşit üniversiteye girebileceksiniz. Türkiye’nin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın” ifadelerinin yer aldığı broşürler hazırladı

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ve İlim Yayma Cemiyeti Malatya şubeleri, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne, “Engeller kalktı, hasret bitti! Ümit nesli yetişsin diye imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları açıldı. Hayırlı olsun. Şimdi sıra bizde! Çocuklarımızı imam hatip okullarımıza kaydedelim” pankartı astı.

Twitter’dan propaganda

ÖNDER’in Twitter hesabından kampanyayla ilgili olarak “Hem ölüleri hem diri ruhları yıkamam için baba beni imam hatibe gönder” tweet’i atıldı.

ÖNDER’in twitter hesabında kampanyayla ilgili olarak şu bilgilere yer verildi: “Çocuklarımız, imam hatip ortaokulunu bitirdiğinde; hem yüce kitabımız Kuranıkerim’i öğrenecek, hem de Anadolu veya öğretmen lisesine gidebilecek, hem Hz. Peygamber Efendimizin hayatını öğrenebilecek, hem de fen lisesi veya imam hatip lisesine gidebilecek. Ayrıntılı bir şekilde dinimizi öğrenirken kaliteli bir eğitim için tercihiniz imam hatipten yana olsun. Müracaat eden hiçbir öğrenci açıkta kalmayacaktır.”

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 8 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Türkiye’nin Gözbebeği İmam Hatipler" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. solhaberportali

  Varlık Fonu ve Kartal İmam Hatip lisesine emanet edilen bir kurum: THY 87 yaşında… https://t.co/Reo6RXVO9s https://t.co/Xmc1FTDtKv

 1. krmcnglr3

  @mertturkileri @hasandmr11 Seni gidi imam hatip mezunu

 1. fakeebuu

  @vampir19031357 Sen öyle san imam hatip mezunuyum ve herkes gayet doğal lsjsj

 1. OduncBaba

  @sozcumuratoglu Yaw siz zübükler şahsımdan iyimi bileceksiniz bunun adı imam hatip ekonomisi!!!😂😂😂

 1. IfsaVib

  RT @AmatorTurkce: Yılın Orospu Çoçugu İmam Hatip Liseli Kızını Götünden Sikiyor Kansız Piç https://t.co/CtMR281568 & https://t.co/exrZ3Cso…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8