» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK ESNAF CAMEKANINDA

A+  A- ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK ESNAF CAMEKANINDA

Bolunun Kıbrıscık İlçesinde esnafların camlarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün astırdığı ücretli öğretmen ilanları süslüyor. Ücretli öğretmen ihtiyacının duyurulduğu ilanlarda yer alan “kalacak yer ve yemek verilecektir” açıklaması ise görenleri şaşırtıyor.

Yüz binlerce öğretmen atama beklerken Milli Eğitim Müdürlükleri, Bakanlığın açıklamalarını yalanlar şekilde öğretmen açığını hâlâ ücretli öğretmenlerle kapatmaya çalışıyor.

Görenlerin “amele pazarı” benzetmesine neden olan ilanlar öğretmenlerin ve eğitim-öğretimin düştüğü acı durumu da göstermekte.

Fotoğraf: Ayöp

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesini de ücretli öğretmen ilanları süslüyor.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 20 Nisan 2010 tarihinde eklenmiştir. "ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK ESNAF CAMEKANINDA" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. murat

    Ben ücretli öğretmenlik yapıyorum, 600 TL maaşım var. Bilgisayar programcısıyım. Evliyim. Bir kızım var. Geçinemiyorum, devamlı olarak ta borçlanmaktayım. Helal olsun diyorum bizi bu hallere düşürenlere. Çoğu kez aklıma intihar etmek geliyor. Ne olur birşeyler yapın da birşeyler düzelsin artık. İnsanların hayatı hep bir sınava bağlı mı kalacak. slm…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
12