» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Ufuk Kamu Sendikaları Konfederasyonu

A+  A- Ufuk Kamu Sendikaları Konfederasyonu

AKP iktidarı ile cemaat arasındaki gerginlik her alanda ayrışma ve bölünmeye yol açıyor. Daha önce eğitim alanında dershaneler konusunda yaşanan ayrılık sendikalar cephesinde devam etmişti.

Eğitim iş kolunda Aktif Eğitim Sen kurulmuş, üye kaydına başlamıştı. Kısa sürede ciddi bir üye sayısına ulaşan Aktif Eğitim Sen feshedilerek çalışmalarına son verilmişti.

Cemaat-hükümet arasındaki gerginliğin had safhaya ulaşmasıyla birlikte 28-29 Aralık 2013 tarihinde genel kurulunu yapan Aktif Eğitim Sen yeniden faaliyetlerine başlamış oldu.

Cemaat mensubu çalışanların Memur Sen konfederasyonu’na bağlı sendikalara destek verdiği her zaman dile getirilen iddialar arasındaydı. Aktif Eğitim Sen‘in kuruluşuyla bu desteğin eğitim iş kolunda kesildiği ifade edilmişti.

Aktif Eğitim Sen Üyelerini Geri Çağırıyor

Şimdi de cemaatin tüm iş kollarında Memur Sen ile yollarını ayırmak için girişimlerde bulunduğu iddiası ortaya atıldı.

Ufuk Kamu Sendikaları Konfederasyonu adı altında tüm iş kollarında “Ufuk” adıyla sendikalar kuruldu.

“Ufuk Bayındır-Sen, Ufuk Büro-Sen, Ufuk Enerji-Sen, Ufuk Haber-Sen, Ufuk Sağlık-Sen , Ufuk Tarım-Orman-Sen, Ufuk Ulaştırma-Sen, Ufuk Yerel-Sen”

Aktif Eğitim Sen konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “kuruluşlarını büyük bir mutlulukla karşıladığımız Ufuk Kamu Sendikaları ile işbirliği yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Bazı haber sitelerinde “isim değiştirecek, kapanacak” başlıklı haberler yapılmasına tepki gösteren Aktif Eğitim Sen, “Aktif Eğitimciler Sendikası, 22 Kasım 2013 tarihinde kapanmamak üzere kurulmuştur. Aktif Eğitim-Sen’in isim değişikliğine gitmesi söz konusu değildir.” açıklamasını yapmıştı.

ufuk-sendikalari-site

Merakla Bekleniyor

Tüzükleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderilen ve sitede yer alan sendikalarla ilgili gelişmelerin ne yönde olacağı merakla bekleniyor.

Henüz aktif birer internet sitesi olmayan sendikaların site isimlerinin alındığı, yakın zamanda sitelerinin faaliyete geçeceği tahmin ediliyor.

Ufuk Kamu Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı sendikaların tüzüklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SENDİKA kategorisi altında 15 Şubat 2014 tarihinde eklenmiştir. "Ufuk Kamu Sendikaları Konfederasyonu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. ufuk_efe

    RT @maliozgur: Yıl 1996 Başbakan Erbakan İşçinin talebi %25zam Erbakanın cevabı %25 le işçi aç kalır 1. Altı ay için %50 2.Altı ay için yin…

  1. mhakankocak

    sadece chp için demiyorum elbet, hdp ve sosyalistler için de durum çok farklı değil. dürüst olalım elde tutulan küç… https://t.co/GEZdI1l3ZR

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
5