» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Üniversitedeki Provokasyon Belgelendi

A+  A- Üniversitedeki Provokasyon Belgelendi

Fotomontajlı provokasyon girişimi… Bazı haber sitelerinde, Ankara Üniversitesi‘nde yaşanan öğrenci olayları, “ülkücü öğrencilerin PKK’lı öğrencilerle çatışması” şeklinde yansıtıldı. Haberi destekleyen haber resminde üniversite duvarına asılmış Öcalan posteri görülmekte. Olayların da başlangıcı gösterilen poster asma olayından sonra ülkücü öğrencilerin “PKK’lı öğrencilerle” olan çatışmasına yer verilmekte.

Haber sitelerinde “Bu PKK taraftarlarının üniversitede işi ne?” manşetleri atılırken, bu sitelerin öğrencileri hedef gösterilmekten çekinmediği görüldü.

Bir haber sitesinde ise ülkücü öğrencilerin çatıştığı üniversite öğrencilerinin “öğretmen” olması durumunda yaşanabilecekler soruldu ve savcılar göreve çağrıldı.

Gün içerisinde haberlere konu olan ve kavgaların da başlangıcı olduğu öne sürülen posterle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Haber sitelerine servis edilen ve provokasyon amacı taşıyan resmin fotomontaj olduğu belirtildi.

DTCF‘den bir öğrencinin notu ve paylaşılan resim aşağıda verilmiştir.

Selamlar, son dönemde çatışmaların yoğunlaştığı sürekli Medya’nın gündemine gelen Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ndeki devrimci öğrencilerden biriyim.

Bir fotoğraf var, üzerinde oynama yapılarak karalama amacı taşıyor.

Okuldaki olayları ülke siyasetinden faydalanarak sağ-sol yok, pkk-ülkücü var diyerek provokate ediyorlar.

Saldırılar sürekli artıyor, okula dışarıdan satırlı faşistler girerek öğrencilere saldırıyor; evlerine giderken insanlar saldırıya uğruyor, sırf arkadaşları solcu diye insanlar tehdit ediliyor!

Son gelişen olay ile ülkü ocaklarına bağlı 20 kişilik okul dışından gelen grup ellerindeki taş ve sopalarla solcu, devrimci öğrencilere saldırdı; öğrencilerin kullandıkları kantinin camını, çerçevesini indirdiler.

Medya’daki adamları ile kamuoyu yaratmaya çalışıyorlar.
Sizden ricam gerçeği olduğu gibi vermeniz. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Sevgiler…

Büyük Hali İçin Tıklayınız!

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 2 Aralık 2012 tarihinde eklenmiştir. "Üniversitedeki Provokasyon Belgelendi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. gocekyat

    https://t.co/dFxCujCCpU Nazife Cemgil çifti öğretmendi. 1940’lar başında DTCF’deki üniversite mücadelesinin önde… https://t.co/w3O79YeYQ7

  1. ozlemt84

    Üniversite 1. ve 4. sınıf fotoğrafları, ikisinde de masum🤪 bi durmuşum var kongrusıleyşıns bana ama çok çok şey değ… https://t.co/ZZopLT8j11

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6