Üniversitedeki Provokasyon Belgelendi

Fotomontajlı provokasyon girişimi… Bazı haber sitelerinde, Ankara Üniversitesi‘nde yaşanan öğrenci olayları, “ülkücü öğrencilerin PKK’lı öğrencilerle çatışması” şeklinde yansıtıldı. Haberi destekleyen haber resminde üniversite duvarına asılmış Öcalan posteri görülmekte. Olayların da başlangıcı gösterilen poster asma olayından sonra ülkücü öğrencilerin “PKK’lı öğrencilerle” olan çatışmasına yer verilmekte.

Haber sitelerinde “Bu PKK taraftarlarının üniversitede işi ne?” manşetleri atılırken, bu sitelerin öğrencileri hedef gösterilmekten çekinmediği görüldü.

Bir haber sitesinde ise ülkücü öğrencilerin çatıştığı üniversite öğrencilerinin “öğretmen” olması durumunda yaşanabilecekler soruldu ve savcılar göreve çağrıldı.

Gün içerisinde haberlere konu olan ve kavgaların da başlangıcı olduğu öne sürülen posterle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Haber sitelerine servis edilen ve provokasyon amacı taşıyan resmin fotomontaj olduğu belirtildi.

DTCF‘den bir öğrencinin notu ve paylaşılan resim aşağıda verilmiştir.

Selamlar, son dönemde çatışmaların yoğunlaştığı sürekli Medya’nın gündemine gelen Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ndeki devrimci öğrencilerden biriyim.

Bir fotoğraf var, üzerinde oynama yapılarak karalama amacı taşıyor.

Okuldaki olayları ülke siyasetinden faydalanarak sağ-sol yok, pkk-ülkücü var diyerek provokate ediyorlar.

Saldırılar sürekli artıyor, okula dışarıdan satırlı faşistler girerek öğrencilere saldırıyor; evlerine giderken insanlar saldırıya uğruyor, sırf arkadaşları solcu diye insanlar tehdit ediliyor!

Son gelişen olay ile ülkü ocaklarına bağlı 20 kişilik okul dışından gelen grup ellerindeki taş ve sopalarla solcu, devrimci öğrencilere saldırdı; öğrencilerin kullandıkları kantinin camını, çerçevesini indirdiler.

Medya’daki adamları ile kamuoyu yaratmaya çalışıyorlar.
Sizden ricam gerçeği olduğu gibi vermeniz. Yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Sevgiler…

Büyük Hali İçin Tıklayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.