Üniversitelere Kuran Kursu

Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-6 yaş Kuran kursları, değerler eğitimi gibi kamuoyunda oldukça tartışılan bazı projelerini 2017 yılında çeşitlendirerek sürdürmeyi planlıyor.

Söz konusu projeler kapsamında gençlerle cami sohbetleri, 4- 6 yaş grubu çocukların velilerine de değerler eğitimi verilmesi, din hizmetleri alanında radyo tiyatrolarının hazırlanması, Kuran kurslarına devam eden öğrenci sayısının 200 binden 305 bine çıkarılması hedefleniyor.

Ayrıca üniversite kampüslerinde yaz dönemlerini kapsayacak Kuran kursları açılması da planlanan çaışmalar arasında yer alıyor.

Bu kapsamda yapılacak çalışmalarda birlik ve beraberliği tehdit eden unsurlar belirlenecek, sorunların çözümü için eğitimler verilecek, konferans ve sempozyumlar düzenlenecek.

MÜFREDAT DEĞİŞİYOR

Din öğretimiyle ilgili mevcut İmam hatip lisesi ve ilahiyat müfredatının gözden geçirilmesi ve bir diyanet akademisi kurulması da planlanmakta.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2017 yılı performans programına koyduğu hedefler arasında “İslamın toplumun tüm kesimleri tarafından doğru öğrenilmesine ve anlaşılmasına katkı sağlamak” amacıyla, yurtiçinde toplamda 15 bin 500 konferans, panel, sempozyum, seminer, çalıştay ve eğitim programı düzenlenmesi de öngörülüyor.

Bu çalışmalar kapsamında ailelere evlilik, aile ve çocuklar ile ilgili eğitimler de verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.