» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Üniversitelere Kuran Kursu

A+  A- Üniversitelere Kuran Kursu

Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-6 yaş Kuran kursları, değerler eğitimi gibi kamuoyunda oldukça tartışılan bazı projelerini 2017 yılında çeşitlendirerek sürdürmeyi planlıyor.

Söz konusu projeler kapsamında gençlerle cami sohbetleri, 4- 6 yaş grubu çocukların velilerine de değerler eğitimi verilmesi, din hizmetleri alanında radyo tiyatrolarının hazırlanması, Kuran kurslarına devam eden öğrenci sayısının 200 binden 305 bine çıkarılması hedefleniyor.

Ayrıca üniversite kampüslerinde yaz dönemlerini kapsayacak Kuran kursları açılması da planlanan çaışmalar arasında yer alıyor.

Bu kapsamda yapılacak çalışmalarda birlik ve beraberliği tehdit eden unsurlar belirlenecek, sorunların çözümü için eğitimler verilecek, konferans ve sempozyumlar düzenlenecek.

MÜFREDAT DEĞİŞİYOR

Din öğretimiyle ilgili mevcut İmam hatip lisesi ve ilahiyat müfredatının gözden geçirilmesi ve bir diyanet akademisi kurulması da planlanmakta.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2017 yılı performans programına koyduğu hedefler arasında “İslamın toplumun tüm kesimleri tarafından doğru öğrenilmesine ve anlaşılmasına katkı sağlamak” amacıyla, yurtiçinde toplamda 15 bin 500 konferans, panel, sempozyum, seminer, çalıştay ve eğitim programı düzenlenmesi de öngörülüyor.

Bu çalışmalar kapsamında ailelere evlilik, aile ve çocuklar ile ilgili eğitimler de verilecek.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 15 Kasım 2016 tarihinde eklenmiştir. "Üniversitelere Kuran Kursu" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. mustafadundar65

  Yenibağlar Mahallesi’ndeki Deryanur Camii için inşa ettiğimiz hizmet binamıza kavuşmamıza sayılı günler kaldı. İçer… https://t.co/8Gui2O90sV

 1. iremminican

  RT @DahiOgIan: Annesiyle kendi rızasıyla birlikte oluyor ve Çocuğa kuran kursu veriyormuş. Adalet!!!!

 1. PoweredbyAllah

  @barismuzun @hakkiprofil Üf h yok işte, kuran kursu öğretmeni miyim aw

 1. 50_mka

  @Selimguney1987 @Mesut_der_ki @kadirakyuz5454 İyi güzelde,o saydığın branşlardaki her bireyin laik,Kemalist olduğun… https://t.co/Nc1TGfSAsC

 1. zagorali33

  RT @DahiOgIan: Annesiyle kendi rızasıyla birlikte oluyor ve Çocuğa kuran kursu veriyormuş. Adalet!!!!

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
12