» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Usulsüz Atama mı Yapıldı?

A+  A- Usulsüz Atama mı Yapıldı?

Bilindiği gibi MEB, KPSS skandalı ardından 31.08.2010‘da yapılması planlanan ilk atamaları iptal etmişti. Türk Eğitim Sen, MEB’in 07.09.2010 tarihinde usulsüz bir atama yaptığını iddia etti. (Düzeltme: MEB atamanın usulüne uygun yapıldığını açıklamıştır. İlgili haberin hükmü kalmamıştır.)

Türk Eğitim Sen’in konuyla ilgili açıklaması haberin devamında verilmiştir.

“Bilindiği üzere 2010 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda yaşanan skandal nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı ve Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkanlığınca başlatılan soruşturmalar halen devam etmektedir.  Soruşturma kapsamında sınavın bütünlüğünü etkileyecek bir durumun ortaya çıkma ihtimali belirlendiği için 31.08.2010 tarihinde yapılacak olan tüm öğretmen atamaları MEB tarafından ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Buna karşılık Abdülhalim ACET isimli bir şahıs, MEB tarafından 07.09.2010 tarihinde Antalya İli Finike Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi Tarih Öğretmenliği‘ne ilk atama yoluyla atanmıştır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıyla, bu atama işlemin hangi hukuki gerekçelere dayalı olarak yapıldığının açıklanması hususunda talepte bulunduk.”

Türk Eğitim Sen bu konuda bir açıklama yapmış ve söz konusu öğretmenin özürlü öğretmen statüsünde çalışmaya başladığının tespit edildiğini açıklamıştır.

Türk Eğitim SenSendikanın konuyla ilgili resmi bilgi başvuru belgesi için tıklayınız.

İlgili Yazı

Not: Konuyla ilgili iddialar Türk Eğitim Sen sitesinden alınmıştır, haberde adı geçen kişi ve kurumlara karşı yasal sorumluluklar haber kaynağı siteye aittir.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 16 Eylül 2010 tarihinde eklenmiştir. "Usulsüz Atama mı Yapıldı?" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8