Usulsüz Atama mı Yapıldı?

Bilindiği gibi MEB, KPSS skandalı ardından 31.08.2010‘da yapılması planlanan ilk atamaları iptal etmişti. Türk Eğitim Sen, MEB’in 07.09.2010 tarihinde usulsüz bir atama yaptığını iddia etti. (Düzeltme: MEB atamanın usulüne uygun yapıldığını açıklamıştır. İlgili haberin hükmü kalmamıştır.)

Türk Eğitim Sen’in konuyla ilgili açıklaması haberin devamında verilmiştir.

“Bilindiği üzere 2010 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda yaşanan skandal nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı ve Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkanlığınca başlatılan soruşturmalar halen devam etmektedir.  Soruşturma kapsamında sınavın bütünlüğünü etkileyecek bir durumun ortaya çıkma ihtimali belirlendiği için 31.08.2010 tarihinde yapılacak olan tüm öğretmen atamaları MEB tarafından ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Buna karşılık Abdülhalim ACET isimli bir şahıs, MEB tarafından 07.09.2010 tarihinde Antalya İli Finike Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi Tarih Öğretmenliği‘ne ilk atama yoluyla atanmıştır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıyla, bu atama işlemin hangi hukuki gerekçelere dayalı olarak yapıldığının açıklanması hususunda talepte bulunduk.”

Türk Eğitim Sen bu konuda bir açıklama yapmış ve söz konusu öğretmenin özürlü öğretmen statüsünde çalışmaya başladığının tespit edildiğini açıklamıştır.

Türk Eğitim SenSendikanın konuyla ilgili resmi bilgi başvuru belgesi için tıklayınız.

İlgili Yazı

Not: Konuyla ilgili iddialar Türk Eğitim Sen sitesinden alınmıştır, haberde adı geçen kişi ve kurumlara karşı yasal sorumluluklar haber kaynağı siteye aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.