» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Van’da 400 Öğrenci Zehirlendi

A+  A- Van’da 400 Öğrenci Zehirlendi

Van’ın Muradiye İlçesi’nde öğlen yedikleri yemeğin ardından rahatsızlanan 400 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Muradiye Devlet Hastanesi’nde yer olmayınca bazı öğrenciler Van ve Çaldıran’daki hastanelere sevk edildi.

DHA’nın haberine göre, Muradiye Merkez’de bulunan Kandahar Mahallesi’nde bulunan ve taşımalı öğrenim veren bin 150 öğrenci kapasiteli Kandahar Ortaokulu’ndaki öğrenciler öğlen yedikleri yemeğin ardından rahatsızlandı.

Okuldaki 400 öğrenci aynı şikayetleri yaşayınca okul idaresi 112 Acil Servisi arayarak bilgi verdi.

Öğrenciler ambulanslarla Muradiye Devlet Hastanesi’ne götürülürken, hastanedeki yer sıkıntısı nedeniyle bazı öğrenciler Van ve Erciş’teki çeşitli hastanelere sevk edildi. Olayı duyan bazı velilerin hastaneye akın etmesi üzerine de hastanediki görevliler zor anlar yaşadı.

Kaymakam: ‘İnceleme yapıyoruz’

Vekaleten Muradiye Kaymakamlığına bakan Çaldıran Kaymakamı İbrahim Dündar, öğrencilerin hayati tehlikesi olmadığını belirterek, “Okulda 400 öğrenci öğle yemeğinin ardından bazı şikayetlerle öğretmenlerine başvurmuşlar. Bu şüphe üzerine öğrenciler hastanelere götürüldü. Menüde ne olduğunu bilemiyorum. Ama konuyla ilgili inceleme yapıyoruz” diye konuştu. -soL

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 7 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "Van’da 400 Öğrenci Zehirlendi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. marastanhaber

    Öğrenciler dönerden zehirlendi https://t.co/yH4W83gRuU

  1. MarasAktifHaber

    Öğrenciler Tavuk Dönerden Zehirlendi https://t.co/4j0IlSOkKg https://t.co/xpQY01wHeU

  1. marasozgurhaber

    Kahramanmaraş'ta Öğrenciler Tavuk Döner’den Zehirlendi https://t.co/i0vxFrgVw6

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4