» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Van’da Yarıyıl Tatili Yok

A+  A- Van’da Yarıyıl Tatili Yok

Van’da ara dönem tatili yapılmayacak. İlçelerde okullar ara tatilde ve cumartesi günleri de eğitime devam edecek. Yarıyıl tatilini bekleyen öğretmenler ise tepkili.

Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem sebebiyle eğitime verilen aranın telafisi için ilde yarıyıl tatilinde eğitime devam edileceğini söyledi. 1 Mart 2012 itibariyle Erciş ve Merkez’de, okullarda eğitimin birer saat uzatılacağını ifade eden Karaloğlu, “Okulların türlerine ve çevrelerine göre bu ilave zamanı okul müdürleri belirleyecek ve öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek.” dedi.

ÖĞRETMENLER: “DAYANMA GÜCÜMÜZ KALMADI”

Depremden olumsuz etkilenen öğretmenler, olumsuz çevre ve barınma şartlarına rağmen eğitim vermeye çalışıyor. Depremin yıkıcı etkisini henüz atlatamayan depremzede öğretmenler “son bir gayretle yarıyıl tatiline kadar dişimizi sıkmaya çalışıyorduk. Psikolojimiz bozuk. Tatilde dinlenir, ailelerimizle birlikte bu psikolojiden kurtuluruz diye düşünüyorduk, şimdi o umudumuz da kalmadı” açıklamasında bulunuyor.

Depremzede öğretmenler Bakanlığın öğretmenler dışında herkesi düşündüğünü, esnafın mağduriyetini bile hesaplayan yetkililerin öğretmenlerin sorunlarını görmezden geldiğini, öğretmenlerin yarıyıl tatilinde ve cumartesi günü çalıştırılarak sorunlarını unutacağının sanıldığını belirtiyor.

Bazı eğitimciler ise yarıyıl tatilinin öğrenciler için önemli olduğunu, öğrencilerin herşeye rağmen tatili beklediğini, bu psikolojiyle depremzede öğrencilerin “mutsuz öğretmenler” tarafından verilecek eğitimden herhangi bir yarar göremeyeceğini belirtiyor.

VAN – ERCİŞ 10 HAFTA, İLÇELER 5 HAFTA

Vali Münir Karaloğlu, Van’da yaşanan depremden dolayı ara verilen eğitim konusunda bir basın toplantısı düzenledi. Van’da, 23 Ekim 2011 ve 9 Kasım 2011 tarihlerindeki depremler sebebiyle merkez ve Erciş ilçesinde 10 hafta, diğer ilçelerde 5 hafta süreyle eğitime ara verildiğini hatırlatan Karaloğlu, öğrencilere bu süre içinde eğitim-öğretim verilemediği belirtti.

Eğitim ve öğretime verilen aranın telafisi için ilgili yönetmelik gereği bazı tedbirler aldıklarını ifade eden Vali Karaloğlu, “İlgili yönetmelikte öğretmensizlik, sel, yangın, deprem gibi olağanüstü hallerde eğitim ve öğretime verilen aranın kapatılması için yoğunlaştırılmış eğitim öğretim programının uygulanması öngörülüyor. Biz de yaşanan depremden dolaylı ocak ayında uygulanacak olan sömestr tatilini Van ve ilçelerinde kullanmayacağız.

Öğrenciler, 3 Şubat 2012 tarihinde birinci dönem karnelerini aldıktan sonra 6 Şubat günü eğitim öğretimin ikinci dönemine başlayacak. diye konuştu.

Eğitimin telafisi için çeşitli tedbirler alındığını dile getiren Karaloğlu, haftada 6 gün eğitim ve öğretimin verilmesinin de yer aldığını belirtti. Vali Münir Karaloğlu, şöyle dedi:
“İkinci dönemden itibaren Van ve ilçelerinde okullar haftada 5 gün yerine 6 gün açık olacak ve eğitim öğretime devam edilecek. Günlerin uzamasıyla birlikte 1 Mart’tan itibaren Van ve Erciş ilçesinde her gün bir saat ek ders yapılacak. Okulların türlerine ve çevrelerine göre bu ilave zamanı okul müdürleri belirleyecek ve öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek.” -Mynet

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 11 Ocak 2012 tarihinde eklenmiştir. "Van’da Yarıyıl Tatili Yok" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ansiyoar

  RT @AylinAyydin: Tam da böyle düşündüğümuz için güzel memleketimin tüm şehirlerini gezmeden yurtdışına tatil amaçlı gitmeyeceğiz diye karar…

 1. AylinAyydin

  Tam da böyle düşündüğümuz için güzel memleketimin tüm şehirlerini gezmeden yurtdışına tatil amaçlı gitmeyeceğiz diy… https://t.co/HJx14DfzgM

 1. CindyOverman1

  kf7mz van #van bayan adalet mahkemesi Sana hasret. nasipsiz kalırlar bugün tatil Only Hüseyin https://t.co/bYYCwVLlUg

 1. mete_cmn

  @imparatorfthtr Falcao tatil yaparak emeklisini bekliyor Van persie trabzon bjk gs hepsine atti yeterince oynatilma… https://t.co/wwsrSh1nsF

 1. tekinlerdensena

  Turkcell her yerde çektiğinin reklamlarına bir ton masraf yapacağına Van ın onbinlerce nüfuslu tatil beldesi Mollak… https://t.co/iJYCRAQF3v

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6