» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Van’daki Öğretmenlerin Uygulamalı Eğitimi

A+  A- Van’daki Öğretmenlerin Uygulamalı Eğitimi

Van’da görev yapan ve özür durumundan yer değişikliği isteyecek öğretmenler endişeli. Van depremi sonrasında aksayan adaylık eğitiminin “Uygulamalı Eğitim” aşaması MEBBİS üzerinde henüz tamamlanmamış görünmekte.

Her ne kadar hizmet süresi hesabında 30 Eylül esas alınacak olsa da adaylığın kalmamış görünmesi, yer değişikliği başvurusunda bulunacak öğretmenleri endişelendiriyor.

Öğretmenler “13 Ağustos’ta MEBBİS başvuru ekranı ya açılmazsa?” korkusunu yaşıyor.

Van’dan edindiğimiz bilgiye göre Van Milli Eğitim Müdürlüğü 13 Ağustos pazartesi gününe kadar aday öğretmenlerin adaylıkla ilgili bilgilerini MEBBİS‘e işleyecek.

30 Eylül itibariyle 1 yıllık hizmet süresi dolan öğretmenler bu durumda adaylıklarıyla ilgili bir sorun yaşamayacak.

Ya Adaylık Durumu MEBBİS’e İşlenmezse

13 Ağustos itibariyle adaylık eğitimi ile ilgili bilgiler MEBBİS‘e işlenmemiş olursa öncelikle bu durumun Milli Eğitim Müdürlüğü‘ne, sonuç alınamazsa da durumun aciliyeti belirtilerek MEB 147 hattına bildirilmesi yararlı olacaktır.

Van Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon : 0432 222 41 62 – 67

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 10 Ağustos 2012 tarihinde eklenmiştir. "Van’daki Öğretmenlerin Uygulamalı Eğitimi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
12