» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Veliler Geri Adım Attırdı

A+  A- Veliler Geri Adım Attırdı

Okulların İmam hatip‘e dönüştürülmesi sonucunda okullarından ayrılmak zorunda kalan öğrencileri çeşitli zorluklar bekliyor. Bunların başında, evlerinden uzakta bir okula gitmek zorunda kalanların karşılaşacağı maddi sıkıntılar… Ayrıca yeni bir okul, yeni arkadaş, yeni sosyal çevre, yeni öğretmen gibi değişikliklerin de bazı öğrencileri olumsuz etkileyeceği düşünülüyor.

Daha önce “Okulumuz Dönüşsün İstemiyoruz!” başlıklı haberimizde, okullarının dönüşmesini istemeyen velilerin ne yapabileceği konusunda bazı bilgiler vermiştik.

“Okulumuz Dönüşsün İstemiyoruz!” başlıklı haberimiz için tıklayınız.

Hatırlanacağı gibi MEB’in açıklamasında “…. olarak belirlenen okulun mesafesi fazla değilse ve velilerin de yoğun itirazı bulunmuyorsa, …. olarak belirlenen okula nakilleri yapılacak, aksi halde bulundukları okullarda (mevcut binada) öğrenim görmeye devam edecekler…” denmekteydi. Yani veli tepkisi varsa, okullara dönüşüm kararı verilmeyebileceği ya da verilen kararın geri alınmasının muhtemel olduğunu belirtmiştik.

Haberimizde de belirttiğimiz gibi, çeşitli şekillerde tepkisini ortaya koyan velilerin okullarının dönüşüm kararını geri aldırdığı bilgilerini almaktayız.

VALİLİK GERİ ADIM ATTI

Edinilen son habere göre İstanbul Tuzla’da bulunan Ord. Prof. Dr. Cahit Arf İlköğretim Okulu‘nun imam hatip ortaokuluna dönüştürülmek istenmesine veliler tepki gösterdi.

Velilerin topladıkları 500 imzanın Valiliğe ulaştırılması ve olayın basına yansıması sonucu Valilik geri adım attı ve  okulu “ortaokul” olarak onayladı.

Çeşitli illerde Milli Eğitim Müdürlükleri ve Valiliklere yoğun veli baskısı olduğu ve Milli Eğitim Müdürlükleri’nin bu konuda sıkıntı yaşadığı belirtilmekte.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 21 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "Veliler Geri Adım Attırdı" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. ShowTV

  Adalı-Veli savaşı kızışıyor! #çarpışma yeni bölümüyle bu akşam 20.00'de Show TV'de! @tvdizicarpisma… https://t.co/nBrxBHeQRe

 1. ShowTV

  Adalı - Veli savaşı hız kazanıyor! #çarpışma'nın yeni bölüm fotoğrafları 👇@tvdizicarpisma https://t.co/VtteBeXMjJ

 1. TheFootballWr8r

  Al Marega yine gol attı. 4 milyon bile değil 4 milyon! Biz de hala Burak Yılmaz mı gelse, Emre iyi oynar şimdi, Can… https://t.co/93rmm1tpHQ

 1. erturk_veli

  RT @Kasar_Yaza: Hayal kırıklıklarından dolayı karamsar ortamı anlıyorum. Ama son 18 resmi maçında 4 galibiyet alan Galatasaray'ın umudu var…

 1. onlyalperend

  @Maskeveayna @_frostedwhite_ @raninitv @LEJLA221 aynen oyle. Onur da harika bir oyuncu, neyse kabul ettik demesi ay… https://t.co/1FOPhTXH2V

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4