» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

“Veliler Öğretmenin Kıyafetine Karışamaz”

A+  A- “Veliler Öğretmenin Kıyafetine Karışamaz”

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı henüz gereken düzenlemelerin yapılmamış olmasına rağmen yine serbest kıyafeti işaret etti. Daha önce de “Öğretmenlerimiz kendilerine ne yakıştırıyorsa onu giysin” açıklaması yapan Avcı bir kez daha “öğretmenlerin kıyafetine karışmayın” dedi.

Demokrasi paketiyle düzenlenen kıyafet yönetmeliğinin beklentilere cevap veremediği geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

Öte yandan üyelerinin iş yerlerine serbest kıyafetlerle gitmesi için eylem kararı alan sendikalar da eylemlerine devam etmekte.

“Serbestlikte” Hayal Kırıklığı…

Demokrasi paketinden memurlara sadece türban serbestliği çıkması özellikle erkek memurlara hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Yönetmelikte, takım elbise yasağı başta olmak üzere diğer yasakların da devam etmesine rağmen Bakan Avcı’nın zaman zaman “serbest kıyafet” vurgusu yapan açıklamaları kafaları karıştırmaya devam etmekte.

“İlla Belli Bir Kıyafet mi?”

Bakan Avcı son olarak öğretmenlerin kılık kıyafetiyle uğraşılmamasını istediğini belirtti. Avcı “Rol model olması için öğretmenin illa belli bir kıyafette mi olması gerekiyor” dedi.

Avcı, öğretmenlerin velilerin kılık kıyafetine karışma hakkı olmadığı gibi velilerin de öğretmenlerin kılık kıyafetine karışma hakkı bulunmadığını belirtti.

“Sana Tuvalet Temizlettiririm”

“Hani Özgürleşmiştik Beyler!”

Erkek Memura Eziyete Devam

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Rol model olması için öğretmenin illa belli bir kıyafette mi olması gerekiyor. Öğretmenlerimizin kılığıyla, kıyafetiyle fazla uğraşmayalım” dedi.

Konuyla ilgili görüş bildiren memurlar, bakanın açıklamalarına rağmen kıyafet yönetmeliğinde neden gerekli yasal düzenlemenin yapılmadığını anlamadıklarını belirtmekte.

Serbest kıyafetle okula giden memurlar konusunda herhangi bir yaptırım bilgisi gelmemesine rağmen bazı kurumlarda “serbest kıyafetin” sorun olduğu da yine alınan duyumlar arasında.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER kategorisi altında 2 Kasım 2013 tarihinde eklenmiştir. "“Veliler Öğretmenin Kıyafetine Karışamaz”" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. dkarataban

  Bir veli olarak düşüncem erkek öğretmenlerinde takım elbiseden kurtarılması yönünde…Herkes içinde kendini rahat hissettiği kıyafetle çalışabilme hakkına sahip olmalı..tabii hiçbir simge barındırmamalı kıyafet…

 1. gidlevil

  @orbiwong amk ben ilkokulda ortaokulu ve liseyi atlayip direkt uni hayali kuruyodum nedeni de serbest kiyafet o hay… https://t.co/adSrLniTcp

 1. simgeergiiin

  okulun en temiz sınıfının 1 gün boyunca okula serbest kıyafet gelebileceklerini duyduğumuzda sıraları her tenefüs ı… https://t.co/h2xn3hgS4P

 1. Fatihet13677526

  @kenanipek53 Sayın genel müdürüm cezaevlerinde çalışan sivil memurlara kıyafet ve sakal serbestliği istiyoruz. Nere… https://t.co/Brng5qBPmJ

 1. beitanMK

  @Hurriyet Rekabetin olmadigi yerde boyle magandalar ortaya cikar iste.. UBER serbest hale gelmeli, bu tekellik bitm… https://t.co/5OGugRpAS9

 1. whereispadme

  RT @DunderMifflinAS: Serbest Kıyafet Günü Cuma https://t.co/ZWejknRu9M

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
6