“Veliler Öğretmenin Kıyafetine Karışamaz”

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı henüz gereken düzenlemelerin yapılmamış olmasına rağmen yine serbest kıyafeti işaret etti. Daha önce de “Öğretmenlerimiz kendilerine ne yakıştırıyorsa onu giysin” açıklaması yapan Avcı bir kez daha “öğretmenlerin kıyafetine karışmayın” dedi.

Demokrasi paketiyle düzenlenen kıyafet yönetmeliğinin beklentilere cevap veremediği geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

Öte yandan üyelerinin iş yerlerine serbest kıyafetlerle gitmesi için eylem kararı alan sendikalar da eylemlerine devam etmekte.

“Serbestlikte” Hayal Kırıklığı…

Demokrasi paketinden memurlara sadece türban serbestliği çıkması özellikle erkek memurlara hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Yönetmelikte, takım elbise yasağı başta olmak üzere diğer yasakların da devam etmesine rağmen Bakan Avcı’nın zaman zaman “serbest kıyafet” vurgusu yapan açıklamaları kafaları karıştırmaya devam etmekte.

“İlla Belli Bir Kıyafet mi?”

Bakan Avcı son olarak öğretmenlerin kılık kıyafetiyle uğraşılmamasını istediğini belirtti. Avcı “Rol model olması için öğretmenin illa belli bir kıyafette mi olması gerekiyor” dedi.

Avcı, öğretmenlerin velilerin kılık kıyafetine karışma hakkı olmadığı gibi velilerin de öğretmenlerin kılık kıyafetine karışma hakkı bulunmadığını belirtti.

“Sana Tuvalet Temizlettiririm”

“Hani Özgürleşmiştik Beyler!”

Erkek Memura Eziyete Devam

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Rol model olması için öğretmenin illa belli bir kıyafette mi olması gerekiyor. Öğretmenlerimizin kılığıyla, kıyafetiyle fazla uğraşmayalım” dedi.

Konuyla ilgili görüş bildiren memurlar, bakanın açıklamalarına rağmen kıyafet yönetmeliğinde neden gerekli yasal düzenlemenin yapılmadığını anlamadıklarını belirtmekte.

Serbest kıyafetle okula giden memurlar konusunda herhangi bir yaptırım bilgisi gelmemesine rağmen bazı kurumlarda “serbest kıyafetin” sorun olduğu da yine alınan duyumlar arasında.

1 thought on ““Veliler Öğretmenin Kıyafetine Karışamaz”

  1. Bir veli olarak düşüncem erkek öğretmenlerinde takım elbiseden kurtarılması yönünde…Herkes içinde kendini rahat hissettiği kıyafetle çalışabilme hakkına sahip olmalı..tabii hiçbir simge barındırmamalı kıyafet…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.