» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Yanlış Hesap Hatay’dan Döndü

A+  A- Yanlış Hesap Hatay’dan Döndü

Binlerce öğrencinin zehirlenmesine neden olan “Okul Sütü Projesinde” Hatay Valiliği’nin bir yazısı gündeme gelmiş ve büyük tepki toplamıştı. Hatay Valiliği her ne olursa olsun, sütler çocuklara içirilsin diyerek bir yazı yayımlamış ve yazıda okul yöneticilerinin cezalandırılacağını açıklamıştı.

Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 04.05.2012 tarih ve 2012/05 Sayılı Kararında “… çocukların sütleri içmeden eve götürmelerinin önlenmesine, bu hususlara uymayan yöneticiler hakkında idari ve inzibati işlem yapılmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.” denilerek  okul yöneticileri ve öğrencilerle ilgili idari ve inzibati (kolluk kuvvetleri) işlem yapılması kararı alındığı belirtilmiştir.

Bu karar 09.05.2012 tarih ve 16883 sayılı yazı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından okullara duyurulmuştur.

Bir skandal olarak nitelendirilen İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı karşısında, süt dağıtılmasına rağmen süt içmek istemeyen öğrencilerin, öğretmenlerin ve idarecilerin cezai işleme tabi tutulacağı, sütün zorla da olsa öğrencilere içirilmesi gerektiği anlaşılmıştır.

Konunun sosyal medyada ve basında yer almasından sonra Hatay Valiliği aceleyle “yanlış anlaşıldığını” belirttiği kararı geri çekti.

Yeniden düzenlenen kararda idarecilerin cezalandırılmalarına hükmeden 3. maddenin karardan çıkarıldığı belirtilmekte.

Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu’nın 11.05.2012 tarih ve 2012/06 sayılı yeni kararı aşağıda verilmiştir.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 14 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Yanlış Hesap Hatay’dan Döndü" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4