» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Yarımağan İstifa Edecekmiş

A+  A- Yarımağan İstifa Edecekmiş

Son günlerde yeni yeni skandal iddialarıyla gündemde kalan ÖSYM ve kurumun başındaki Yarımağan, son gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. ÖSYM’ye yönelik tepkileri haklı bulmadığını belirten Yarımağan, “Bazı güçler ÖSYM üzerinde bilek güreşi yapıyorlar” dedi.

Yarımağan, “Kaçmıyorum, buradayım, hesabımı vereceğim ama sonra da görevi bırakacağım açıklamasında bulundu.”

ŞEVKİ KIRILMIŞ

Hakkındaki suç duyuruları konusunda ne düşündüğünü Yarımağan, “Herşeyi yapsınlar. Ben 37 yıl şerefiyle bu kuruma hizmet etmiş biri olarak ben kurumla özdeşleşmiş biriyim. Ben gocunmam ama bütün şevkimi kırdı. Ben, şimdi kaçmıyorum ama olaylar durulur durulmaz ayrılacağım. İnsanın bir de sağlığı var. Haksız yere bir kurumun, bir kişinin üzerine bu kadar gelinmez. Ben buradayım. Hesabımı vereceğim ama verdikten sonra da ayrılacağım” sözleriyle aktardı.

Skandal haberlerini veren medya kuruluşlarına da sitem dolu sözler sarfeden Yarımağan; “Basın istiyor ki onların istediklerine alet olayım. Onlar birşey söylesin ben birşey söyleyeyim. Tabii bundan basın kazanç da sağlıyor, onun da farkındayım. Belli gazeteler, belli kanallar bu konuda reytinglerini artırıyorlar. Bu uğurda herşeyi yapıyorlar. Yeniden söylüyorum, Soruşturma yapacaklarsa yapsınlar. Meclis de yapsın, Cumhurbaşkanlığı da yapsın. Bizim kurumsal olarak hiçbir kusurumuz olmadığı kanaatindeyim. Biz görevimizi yapık, fazlasıyla yaptık, yapıyoruz ve bir suç varsa onu da çıkarsınlar ortaya” dedi.

Yarımağan şevki kırılan adaylarla ilgili yeni bir açıklama yapmadı.

Eski açıklamalarındaki ısrarı sürdürerek; “KPSS’de her şey normal, benim kişisel kanaatim olmadığı yönünde ama emin değilim, kesin konuşamam.” dedi.

Biz de egitimciyiz.com olarak bu yönde yaptığımız haberlerden dolayı pişman olduk, üzüldük. Tüm şevki kırılanlardan çok çok özür dileriz.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 24 Ağustos 2010 tarihinde eklenmiştir. "Yarımağan İstifa Edecekmiş" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3