» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Yeni Atananların Hazırlık Ödeneği

A+  A- Yeni Atananların Hazırlık Ödeneği

Bu yıl 6 Aralık 2010 tarihinde ilk defa öğretmen olarak ataması yapılanlar ile ataması yapılan sözleşmeliler bir dilekçe ile okullarına müracaat ederek öğretim yılına hazırlık ödeneklerini alabilecekler.

Bilindiği gibi öğretmenlere, görevleri gereği yıl boyunca ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarına katkıda bulunmak üzere öğretim yılına hazırlık ödeneği ödenmektedir.

Okullara verilecek dilekçe örneği haberin devamındadır.

İlgili kanunda; “657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesi uyarınca …. ödenir. Bu ödeme; öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara %75’i, birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise %50’si oranında yapılır.” denmektedir.

Bu hükme göre birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayan öğretmenlere öğretim yılına hazırlık ödeneğinin %75’i oranında ödeme yapılması gerekmektedir.

2010-2011 eğitim öğretim yılı başında öğretmenler 540 TL eğitim öğretime hazırlık ödeneği almışlardı.

Öğretmenlerin görev yaptıkları kuruma (okula) vermeleri gereken dilekçe için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Örnek Dilekçe

Daha önce yayımladığımız “2010-2011 Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği” haberimiz…

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 2 Ocak 2011 tarihinde eklenmiştir. "Yeni Atananların Hazırlık Ödeneği" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3