» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

YGS Başvuruları Ertelendi

A+  A- YGS Başvuruları Ertelendi

YGS başvuru tarihlerini 3-13 Ocak olarak değiştirildi. Daha önce YGS başvuru tarihini 26 Aralık 2011-6 Ocak 2012 olarak duyuran ÖSYM, bunu 3-13 Ocak 2012 olarak ilan etti..

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine başvuru işlemlerinin 3-13 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

KILAVUZ YAYIMLANDI

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu’nu aşağıdan indirebilirsiniz.

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu

2012-ÖSYS Aday Başvuru Formu

2012 ÖSYS Başvuru kılavuzu ve Başvuru Formu Sayfası

Adaylar başvuru kılavuzuna ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecek. Kılavuzun ayrıca dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Başvurular başvuru merkezlerinden veya internetten yapılabilecek.

Van’daki depremin ardından nakil olan son sınıf öğrencileri sınava yeni okullarında başvurabilecek. Başvuru işlemini yaptıracak adayın öncesinde başvuru ücretini yatırmış olması gerekiyor. Sınav ücreti internet üzerinden de yatırılabilecek. Başvuru merkezinde, adayın web kamerasıyla alınarak elektronik ortama aktarılacak fotoğrafına ilişkin kılavuzda, “Bu fotoğrafın, yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş olması gerektiği” ifadesine yer verildi.

KATSAYI KILAVUZDA

YÖK’ün katsayılarla ilgili aldığı yeni karar da kılavuza konuldu. Kılavuzda “Her aday için hesaplanmış olan ağırlıklı ortaöğretim başarı puanları 0.12 ile çarpılarak sınav puanlarına katılacak ve böylece adayların yerleştirme puanları hesaplanacaktır” ifadeleri yer aldı.

Bu haber GÜNCEL, SINAVLAR kategorisi altında 23 Aralık 2011 tarihinde eklenmiştir. "YGS Başvuruları Ertelendi" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

  1. EmreYARDIMCI63

    @birkitapo Benim yandığım kesin. YGS için başvuru yapmıştım. Yeni YGS tarih, KPSS ile çakışıyor

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
9