YGS Başvuruları Ertelendi

YGS başvuru tarihlerini 3-13 Ocak olarak değiştirildi. Daha önce YGS başvuru tarihini 26 Aralık 2011-6 Ocak 2012 olarak duyuran ÖSYM, bunu 3-13 Ocak 2012 olarak ilan etti..

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine başvuru işlemlerinin 3-13 Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

KILAVUZ YAYIMLANDI

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu’nu aşağıdan indirebilirsiniz.

2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu

2012-ÖSYS Aday Başvuru Formu

2012 ÖSYS Başvuru kılavuzu ve Başvuru Formu Sayfası

Adaylar başvuru kılavuzuna ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecek. Kılavuzun ayrıca dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Başvurular başvuru merkezlerinden veya internetten yapılabilecek.

Van’daki depremin ardından nakil olan son sınıf öğrencileri sınava yeni okullarında başvurabilecek. Başvuru işlemini yaptıracak adayın öncesinde başvuru ücretini yatırmış olması gerekiyor. Sınav ücreti internet üzerinden de yatırılabilecek. Başvuru merkezinde, adayın web kamerasıyla alınarak elektronik ortama aktarılacak fotoğrafına ilişkin kılavuzda, “Bu fotoğrafın, yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş olması gerektiği” ifadesine yer verildi.

KATSAYI KILAVUZDA

YÖK’ün katsayılarla ilgili aldığı yeni karar da kılavuza konuldu. Kılavuzda “Her aday için hesaplanmış olan ağırlıklı ortaöğretim başarı puanları 0.12 ile çarpılarak sınav puanlarına katılacak ve böylece adayların yerleştirme puanları hesaplanacaktır” ifadeleri yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.