YGS İçin Sokağa Çıkanlar Provakasyoncular

Erdoğan da YGS açıklamalarından tatmin olduğunu açıkladı. Başbakan Erdoğan, YGS için sokaklara çıkanları da provakasyon yapmakla suçladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında; “ÖSYM Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamalardan ben tatmin oldum. Şu anda da zaten Danıştay’ın verdiği karar ortada.” dedi.

YGS İçin Sokağa Dökülenler Provakasyon Yapıyor!

Erdoğan sokağa çıkanları da kışkırtıcılık yapmakla suçladı. Tayyip Erdoğan açıklamasına; “Tabii bu arada bir şey çok açık net belli, herhalde birilerinin tezgahı bozuluyor ki; bu işten çok rahatsızlar. Şu anda çok farklı bir uygulamayla, çok daha dinamik bir yapıyla, inanıyorum ki kaliteyi, niteliği artırıcı bir yapıyla böyle bir imtihan sistemi gerçekleştirildi. Ben kendilerine bu uygulamada başarılar dilerken tüm başarılı öğrencilerimizi de kutluyorum.” şeklinde devam etti.

2. Sınav Ertelenir mi?

Erdoğan yapılan eylemlerin 2. sınavı engelleme amacıyla yapıldığını belirtti ve “Zaman kaybıyla ikinci imtihanı engelleme gayretleri var. Sokaklara kimlerin döküldüğü ortadadır. Bunların provokatif eylemleri de YGS’yi olumsuz yönde etkilememelidir. Samimi olarak kazananlara başarı temennilerimi iletiyorum.” dedi.

KPSS’de de Tatmin Olmuşlardı

Daha önce yapılan KPSS’de de kopya iddiaları ortaya atılmış, uzun bir süre hükümet ve ÖSYM kopya iddialarını kabul etmemiş, açıklamalardan tatmin olduklarını açıklamışlardı.

KPSS’deki kopya skandalını protesto eden binlerce kişi sokaklara dökülmüş, kopya skandalının gündemde kalmasını sağlamış ve yaşananları ortaya çıkarmıştı.

Kopya skandalının ardından ÖSYM başkanı istifa etmiş, kopya çekildiği ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.