» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

YGS İçin Sokağa Çıkanlar Provakasyoncular

A+  A- YGS İçin Sokağa Çıkanlar Provakasyoncular

Erdoğan da YGS açıklamalarından tatmin olduğunu açıkladı. Başbakan Erdoğan, YGS için sokaklara çıkanları da provakasyon yapmakla suçladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında; “ÖSYM Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamalardan ben tatmin oldum. Şu anda da zaten Danıştay’ın verdiği karar ortada.” dedi.

YGS İçin Sokağa Dökülenler Provakasyon Yapıyor!

Erdoğan sokağa çıkanları da kışkırtıcılık yapmakla suçladı. Tayyip Erdoğan açıklamasına; “Tabii bu arada bir şey çok açık net belli, herhalde birilerinin tezgahı bozuluyor ki; bu işten çok rahatsızlar. Şu anda çok farklı bir uygulamayla, çok daha dinamik bir yapıyla, inanıyorum ki kaliteyi, niteliği artırıcı bir yapıyla böyle bir imtihan sistemi gerçekleştirildi. Ben kendilerine bu uygulamada başarılar dilerken tüm başarılı öğrencilerimizi de kutluyorum.” şeklinde devam etti.

2. Sınav Ertelenir mi?

Erdoğan yapılan eylemlerin 2. sınavı engelleme amacıyla yapıldığını belirtti ve “Zaman kaybıyla ikinci imtihanı engelleme gayretleri var. Sokaklara kimlerin döküldüğü ortadadır. Bunların provokatif eylemleri de YGS’yi olumsuz yönde etkilememelidir. Samimi olarak kazananlara başarı temennilerimi iletiyorum.” dedi.

KPSS’de de Tatmin Olmuşlardı

Daha önce yapılan KPSS’de de kopya iddiaları ortaya atılmış, uzun bir süre hükümet ve ÖSYM kopya iddialarını kabul etmemiş, açıklamalardan tatmin olduklarını açıklamışlardı.

KPSS’deki kopya skandalını protesto eden binlerce kişi sokaklara dökülmüş, kopya skandalının gündemde kalmasını sağlamış ve yaşananları ortaya çıkarmıştı.

Kopya skandalının ardından ÖSYM başkanı istifa etmiş, kopya çekildiği ortaya çıkmıştı.

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 13 Nisan 2011 tarihinde eklenmiştir. "YGS İçin Sokağa Çıkanlar Provakasyoncular" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
8