YGS PAZAR GÜNÜ 10.00’DA

Yaklaşık 1 milyon 512 bin üniversite adayının katılacağı Yükseköğretime Giriş Sınavı, 11 Nisan Pazar günü saat:10.00’da yapılacak.

Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS), Türkiye genelinde 152 merkezde, 5 bin 183 binada, 79 bin 973 salonda gerçekleşecek, 234 bin kişi görev alacak. Tek oturum olarak gerçekleştirilecek sınavda 4 test uygulanacak. Saat 10.00’da başlayacak sınavda, 160 soru yöneltilecek ve 160 dakika süre verilecek.

Kimlik kontrolleri ve salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.15‘te hazır bulunmaları gerekecek. Sınav başladıktan sonra adaylar, ilk 80 dakika ve son 15 dakika içinde sınav salonunu terk edemeyecek.

Adaylar sınava, cep telefonu, cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat, hesap makinesi gibi bir türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla katılamayacak.

Sınava giren adayların yanlarında YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi’ni bulundurmaları zorunlu olacak. 2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faks metni ile gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacak.

Ayrıca adayların fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi ile bir fotoğrafı yanlarında bulundurmaları gerekecek.

Kaynak: egitimgazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.