» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

YGS Soruları Açıklanacak

A+  A- YGS Soruları Açıklanacak

Bilindiği gibi ÖSYM, YGS 2015 sorularının tamamını yayımlamadı. 2015 YGS sonrasında sınav sorularından rastgele seçilen yüzde 20’si, “osym.gov.tr”  adresinden erişime açıldı.

Adaylar 2015 YGS sonuçları açıklandıktan sonra, sınavda yer alan soruları, kendi  soru kitapçıklarındaki sırada olmak üzere ”ais.osym.gov.tr” adresinden  erişebilecekler.

Kamuoyunda YGS sorularının tamamının açıklanması yönünde bir talep olmasına rağmen ÖSYM bu konuda herhangi bir adım atmadı.

2015 YGS Soruları İçin Tıklayınız.

2015 YGS Soruları

SORULAR NEDEN AÇIKLANMIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın soruların tamamının neden açıklanmadığı konusundaki sorusunu yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı “Orta vadede bu sınavları elektronik ortamda yapılabilir hale getirmek istiyoruz. Elimizde soru havuzunun birikmesi gerekiyor. Sorular o nedenle açıklanmıyor” dedi.

Soruların açıklanması yönünde Danıştay’da dava açıldığını, mahkemenin ilk kararının soruların açıklanması yönünde olduğunu belirten Nabi Avcı  “Danıştay’ın nihai kararı soruların açıklanması yolunda çıkarsa, soruların tamamı açıklanacaktır” dedi.

Bu haber GÜNCEL, ÖZEL HABER, SINAVLAR kategorisi altında 16 Mart 2015 tarihinde eklenmiştir. "YGS Soruları Açıklanacak" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. gongcuu

  2015 YGS mağdurları çok iyi bilir bunu. https://t.co/1eKZB92Jun

 1. esmamizrakk

  @fatmaapektas Hahahs 2015 ygs sonrası ben de yaşadım bunu :(((((

 1. ozgegursoyyy

  RT @sedanryldrrm: Psikolojik Danışma kuramları sınavımızdaki Polat Bey mi 2015 teki Ygs sınavındaki sahlebin orkideden yapıldığı gerçeği m…

 1. sedanryldrrm

  Psikolojik Danışma kuramları sınavımızdaki Polat Bey mi 2015 teki Ygs sınavındaki sahlebin orkideden yapıldığı ger… https://t.co/bPyvr3fC4o

 1. onlyspacelove

  Şeb seni tebrik etmek istiyorum 2015 ygssi son zamanların en zor ygssiydi ve sen o sene tıp kazanmissin tebrik eder… https://t.co/jE2fVyYVC2

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3