YGS Soruları Açıklanacak

Bilindiği gibi ÖSYM, YGS 2015 sorularının tamamını yayımlamadı. 2015 YGS sonrasında sınav sorularından rastgele seçilen yüzde 20’si, “osym.gov.tr”  adresinden erişime açıldı.

Adaylar 2015 YGS sonuçları açıklandıktan sonra, sınavda yer alan soruları, kendi  soru kitapçıklarındaki sırada olmak üzere ”ais.osym.gov.tr” adresinden  erişebilecekler.

Kamuoyunda YGS sorularının tamamının açıklanması yönünde bir talep olmasına rağmen ÖSYM bu konuda herhangi bir adım atmadı.

2015 YGS Soruları İçin Tıklayınız.

2015 YGS Soruları

SORULAR NEDEN AÇIKLANMIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın soruların tamamının neden açıklanmadığı konusundaki sorusunu yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı “Orta vadede bu sınavları elektronik ortamda yapılabilir hale getirmek istiyoruz. Elimizde soru havuzunun birikmesi gerekiyor. Sorular o nedenle açıklanmıyor” dedi.

Soruların açıklanması yönünde Danıştay’da dava açıldığını, mahkemenin ilk kararının soruların açıklanması yönünde olduğunu belirten Nabi Avcı  “Danıştay’ın nihai kararı soruların açıklanması yolunda çıkarsa, soruların tamamı açıklanacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.