» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Yine Öğretmene Saldırdılar

A+  A- Yine Öğretmene Saldırdılar

Pendik Velibaba İlköğretim Okulu‘nda müzik öğretmeni olarak çalışan Zeynep Bektaş’a okul çıkışında tanımadığı iki kişi kimyasal madde attı.

Tuz ruhu ve kireç çözünü olduğu tahmin edilen kimyasal maddeden kaynaklı olarak yüzünde yanıklar oluşan Zeynep Bektaş, yanık merkezinde tedaviye alındı. Polis verilen eşkale uygun kişileri arıyor.

Pendik Velibaba İlköğretim Okulu’nda müzik öğretmeni olarak görev yapan Zeynep Bektaş (33) dün okul çıkışında, otomobiline binmek üzereyken yanına yaklaşan iki kişinin saldırısına uğradı. Kimliği belirlenemeyen iki kişi, Zeynep Bektaş’ın yüzüne kimyasal bir madde fırlatıp olay yerinden uzaklaştı.

Yüzünde yanıklar oluşan Zeynep Bektaş, ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ve Yara Tedavi Merkezi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Zeynep Bektaş’ın sağlık durumuyla ilgili olarak doktorları bugün basın açıklaması yaptı.

ESTETİK PROBLEM OLABİLİR

Başhekim Doç. Dr. Recep Demirhan konuyla ilgili olarak, “Dün saat 14.00 sıralarında yüzüne kimyasal madde atıldığını öğrendiğimiz hastamız buraya getirildi. Yüzünde yanık oluşan hastamızın yüz bölgesinde yüzde 4-5 oranında bir yanık mevcut. Bu yanıklar ikinci derece yanık, şuanda hastamız yatağında tedavisi sürüyor. Ciddi anlamda bir hayati tehlikesi yok, estetik problemin olup olmadığı bir kaç ay sonra belli olacak” dedi.

Başhekim Recep Demirhan Zeynep Bektaş’ın yüzüne atılan maddenin içeriğinin net olarak bilinmediğini ancak kimyasal bir madde olduğunu sözlerine ekledi. Hastanın doktoru ve aynı zamanda Yanık ve Yara Tedavi Merkezi’nin Sorumlusu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Ahmet Acar, “Yüzün sol yanak sol boyun ve sol kulağında yanıklar var. Pazartesi tabur olacak ancak tedavisi evde devam edecek. Normal bir hasta nasıl böyle bir saldırıya uğradıysa o psikoloji içinde, hafif depresif olayı anlama ya da olayın şoku içinde” diye konuştu.

BU SALDIRI İLK DEĞİL

Öğretmenlerle ilgili yapılan “çalışmıyorlar, yatıyorlar, başarısızlar” açıklamaların ardından arttığı gözlenen öğretmen saldırıları ilk değil. Daha önce de bir çok öğretmen zaman zaman veliler tarafından darp edilmiş, bazı öğretmenler yaralanarak tedavi altına alınmıştı.

Eğitimciler ise öğretmenlik mesleğine yönelik okullarda ve okul dışında yaşanan saldırıların günden güne arttığını ve sadece basına yansıyan olayların duyulduğunu, bilinenlerin dışında hergün onlarca ciddi olayın yaşandığını belirtmekte

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 21 Haziran 2012 tarihinde eklenmiştir. "Yine Öğretmene Saldırdılar" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. bektas_zeynep

  @hhakkikahveci Daha neleri var bunlar gibilerin, basına yansımıyorlar. Sümen altı edilip göreve de devam ediyorlar.

 1. bektas_zeynep

  Fıkradaki Temel ve Dursun gibiler :)))) kim olduklarını da siz bulun ;)

 1. AyeAykan3

  RT @akkadinkol: Teşkilat birim başkanımız Zeynep Aliş ve Yerel Yönetim birim başkanı Havva Seyis ile birlikte; Yeşiltepe mahalle başkanı ve…

 1. bektas_zeynep

  RT @oktankeles: Kur’an’da Türk isimleri binlerce yıldır nasıl gizlenmiştir? SIR: TÜRK’SÜZ ÇAĞ HELAK OLMUŞTUR! Bugün inşallah yayınlamaya…

 1. Asyaibo1

  RT @nevukurumsal: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonuna Nevşehirli akademisyen Prof. Dr.…

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
3