» Kût’ül-Amâre Kutlamalarını Kim Kaldırdı?  » Asker Üniformalı Gösteriye İnceleme  » Danıştay: İş Bırakma Sendikal Faaliyettir  » Ortaylı: “Müfredatı Hazırlayanlar Düşük”  » Kutlu Doğum Haftası Kaldırıldı mı?  » Kursiyerlere Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?  » MEB: “Saatle İlgili Çalışmamız Yok”  » Eğitim Sen’den Pisa 2015 Raporu  » 2017 Nöbet Görevi Ücreti Artıyor  » Eğitim Sen: Diyarbakır’da Tüm Üyelerimiz Göreve Döndü  » Dersler Daha Geç Başlayacak  » 8 Kentte Kar tatili  » TBMM Genel Kurulunda Terör Kınandı  » Artvin’de ve Giresun’da Okullar Tatil  » O İlde Okullar Bir Gün Tatil Edildi  » Türkiye Okuduğunu Anlamıyor!  » 934 Öğretmen Daha Göreve İade Edilecek  » Türkiye PISA 2015’te Sınıfta Kaldı  » Eğitim İş MYK’dan Eğitim Sen’e…  » 2017’de Hangi Günler Tatil?  » MEB: Hababam Sınıfını İzleyin  » Ekmek ve Kirada Alım Gücü Geriledi  » 1500 Engelli Öğretmen Atanacak  » Eğitim İş: “Başkanlık Sistemine Hayır”  » Greve Ceza AİHM’den Döndü  » Üç Yeni Sınav Görevi  » “Tazminatlar Dayanışmaya Aktarılacak”  » Yeni EBA Yayında  » Türk Eğitim Sen: “Başkandan Memur-Sen’e Ayar”  » İlk ve Orta Dereceli Okullar Tatil Edildi 
Eğitim Haberleri

Zehirli Süt Sosyal Medya’da

A+  A- Zehirli Süt Sosyal Medya’da

Zehirlenme yok, ilk kez süt içtiler, aşırı doz olabilir. Zehirlenme yok, psikolojik olabilir. Zehirlenme yok, zorla süt içirilince mideleri bulanmış. Zehirlenme yok, süte hassasiyetleri varmış. Tamam, kabul, zehirlenme var ama başka bir şey de zehirlemiş olabilir.

Yüzlerce öğrencinin okul sütünü içerek hastanelik olmasına rağmen resmi ağızdan henüz kimse zehirlenme olduğunu kabul etmedi.

Söz konusu çocuk sağlığı ve zehirlenmelerin ciddi olmasına rağmen yetkililerin açıklamalarında aynı ciddiyeti göstermemesi tepki toplamaya devam ediyor.

Konu gün boyunca sosyal medyada da kendine bolca yer buldu. Sabah saatlerinde hack grubu RedHack‘in süt firmalarının web sitelerini hacklemesi ve bıraktığı mesajlar gündem oldu.

Bazı süt dağıtım firmalarının siyasi iktidara ve belli gruplara yakınlığının ortaya çıkmasıyla birlikte tüm gözler yapılan ihaleye ve ihaleyi alan firmalara çevrildi.

Bu sırada süt dağıtımları büyük bir hızla devam etti, sütten zehirlenmeler de binlerle ifade edilen rakamlara ulaştı.

Konunun ciddiyetine rağmen, okul sütü karikatürlere de konu oldu. Dikkatleri zehirlenmelere çekmek için sosyal medyada yayımlanmış karikatür ve resimlerden bazılarını aşağıda yayımlıyoruz.

KONUYLA İLGİLİ GÖRSELLER

(Büyük halleri için resminlerin üzerine tıklayınız)

Bu haber GÜNCEL kategorisi altında 3 Mayıs 2012 tarihinde eklenmiştir. "Zehirli Süt Sosyal Medya’da" başlıklı haberimize yapılan yorumları RSS bağlantısı ile takip edebilirsiniz.

 1. leventakbas4

  @nevsinmengu Kılavuzu karga olanın burnu pislikten çıkmazmış,ilk okul mezunu bile olmayan bir İblis’e inanan ve peş… https://t.co/BCrE3mRK6s

 1. Ertankilic35

  Ne özel okul ne ananın bananın özel ilgisi iş kendinde bitiyor. Ananın ak sütü gibi helaldir aldığın puan . Umarım… https://t.co/4NOUv3dw6j

 1. _dikbiyik

  SÜT SAĞLAM DA İMAMINOĞLU BOZUK Okul sütü kampanyasına üreticilerden destek geldi Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı… https://t.co/NxXHKrt6Ob

 1. birkupakahvee

  @autherok Okul sütü akıl küpü :'))

 1. serverin_murat

  @barisyarkadas Anasindan emdigi sütü burnundan getirmek lazim. Ve simdi okul bahceleri otopark olarak kiraya veriliyor

Yorum yaz


Site içeriğini kaynak göstererek kullanabilirsiniz.
Haberlere yapılan yorumlar yorum sahiplerinin sorumluluğundadır, egitimciyiz.com sorumlu tutulamaz.
Bilgi
4