1 MAYIS HER YERDE ORTAK KUTLANACAK

Türk-İş, DİSK, Hak-İş, KESK, Kamu-Sen ve Memur-Sen, “iş güvencesi, insanca ve özgürce bir yaşam, eşitlik adalet ve demokrasi için” 1 Mayıs’ı ortak kutlama kararı aldıklarını açıkladılar.

6 işçi ve memur konfederasyonunun yöneticileri dün Türk-İş Binası’nda 1 Mayıs gündemiyle bir araya geldiler. 4 saate yakın süren toplantıya Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, KESK Genel Başkanı Sami Evren, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Kamu-Sen Genel Toplugörüşme Sekreteri Necati Alsancak katıldı.

TALEPLER BELİRLENDİ
Toplantının ardından konfederasyonlar adına açıklama yapan Türk-İş Genel Başkanı Kumlu, bu yıl 1 Mayıs kutlamalarının ortak yapılması yönünde görüş ve irade birliğine vardıklarını açıkladı. Kumlu, konfederasyonların “iş güvencesi, insanca ve özgürce bir yaşam, eşitlik adalet ve demokrasi için” 1 Mayıs’ta alanlarda olacağını söyledi.

TAKSİM TARTIŞMASI GERİDE KALSIN
1 Mayıs kutlamalarında “Taksim Meydanı” tartışmalarının artık geride bırakılmasını istediklerini kaydeden Kumlu, bunun yolunun Taksim’in kutlamalara açılmasından geçtiğini vurguladı. Bu anlayışla 1 Mayıs’ın İstanbul’da Taksim Meydanı’nda kutlanması kararı verdiklerini belirten Kumlu, yetkililer nezdinde gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

KUTLAMA KOMİTESİ KURULDU
İstanbul dışında belirlenecek illerde de ortak kutlamalar yapılacağını açıklayan Kumlu, kutlama çalışmalarının konfederasyon temsilcilerinden oluşacak bir “Kutlama Komitesi” tarafından yapılacağını aktardı. Kumlu, komitenin 1 Mayıs’ın dünyadaki geleneğine uygun bir şekilde kutlanabilmesi için içerik ve teknik olarak her türlü ayrıntıyı belirleyip karar alacağını bildirdi. (EVRENSEL)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.