13 Haziran’da Ek Ders Ücreti Alınacak

Seçim tatili ilan edilen 13 Haziran’da öğretmenler ek ders ücretini alacak. Öğretmenler seçim tatlinde ders ücretlerini alacak!

Hatırlanacağı gibi 24. Dönem Milletvekilleri seçiminden sonraki gün olan 13 Haziran, bir genelgeyle tatil edilmiş, 13 Haziran’a ait ek ders ücretlerinin kesilip kesilmeyeceğiyle ilgili bir haber yapmıştık.

13 Haziran’da Ek Ders Alınacak mı? başlıklı haberimiz için tıklayınız.

13 Haziran tarihinde tatil olmasına rağmen, öğretmenler ek ders ücretlerini alabilecek.

12 Haziran‘da yapılan 24. Dönem milletvekili genel seçiminin ertesi günü okulların kapalı olması dolayısıyla örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenler, ders ve ek ders ücreti konusunda hak kaybına uğramayacak.

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kararda, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerden, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimi nedeniyle 13 Haziran 2011 tarihinde idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyenlerin, 13 Haziran 2011 tarihindeki aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim görevi ile hazırlık ve planlama görevi karşılığı ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması, Bakanlar Kurulunca kararlaştırılmıştır” denildi.

Bakanlar Kurulu Kararı 18 Haziran 2011 tarih ve 27968 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı.

İlgili Bakanlar Kurulu Kararı için tıklayınız.

Resmi Gazete


2 thoughts on “13 Haziran’da Ek Ders Ücreti Alınacak

  1. Her zamanki gibi Banka Promosyonlarından, Eğitim Ödeneğinden sınıf dışı bırakılan Usta Öğreticiler burada da aynı uygulamaya tabii tutulmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.