14 Eylül Mağdurları

Milli Eğitim Bakanlığı, 2009-2 atama döneminde 15 bin öğretmenin ilk atamasını 14 Eylül itibariyle gerçekleştirmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 15/07/2010 tarihli özür durumuna bağlı yer değiştirme kılavuzunda 31 Ağustos tarihi itibariyle başvuruların kabul edileceği belirtilmiştir. Fakat bundan önce ki yıllarda özür durumuna bağlı yer değiştirmelerde 30 Eylül tarihi esas alınmıştır.

2009 yılında bakanlık atama takvimine uymayarak geç kalmış, öğretmenleri geç atamıştır ve bu öğretmenlere özür grubu kılavuzunda tayin hakkı vermeyerek (30 Eylül) ailelerinden ayırmaya mahkum bırakmıştır.

Bu uygulama binlerce öğretmenin çocuklarından ayrı kalmasına ve ailelerinin parçalanmasına neden olmuştur.

Bu durum mağdur öğretmenlere yer değiştirme hakkı verilerek kolayca çözülebilirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda yaptığı açıklamalardan başka henüz ciddi bir girişimi yok. Milli Eğitim Bakanlığı konuyu pazartesi ya da salı günü değerledirecek.

Öğretmenler ve aileleri bir an önce çözüm bekliyor.

4 thoughts on “14 Eylül Mağdurları

  1. arkadaşlar neden herkes suskun sözleşmelilere ek atama var neden kadrolulara da olmasın biraz bastıralım ya elbet sesimizi duyacaklar

  2. Teşekkürler haberiniz için.Meb bu konuya bir an önce bir çözüm bulsun artık.Atamaların 14 Eylül’e gecikmesinin sorumlusu biz değiliz çünkü.Öğretmenlerine eziyet etmekten zevk alan başka bir bakanlık var mıdır acaba?

  3. ben de 14 eylül mağduruyum.Eşimden 1200km uzaktayım.Bir kızım var.Ailemiz parçalanmış bir halde çok zor durumdayız.Burdan çocuğu olanlara sesleniyorum çocuklarınızın hatrı için 30 ağustos tarihini 30 eylül olarak değiştirin.lütfen bizi mağdur etmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.